Zapisz się do newslettera

Zyskaj więcej
i ciesz się drukiem najwyższej jakości

Uwaga: wyrażenie ostatniej ze zgód dot. urządzenia końcowego jest niezbędne, abyśmy mogli wysyłać do Państwa informacje drogą elektroniczną na e-mail.

Newsletter

zapisz się

Blog

W deszczowe dni – kolorowanki!

21-09-2020

Kojarzone z dzieciństwem, beztroską, feerią barw – kolorowanki. To one rozwijają wyobraźnię, kształtując ją i pozwalając zapomnieć o problemach dnia codziennego. Pozytywnie oddziałują na redukację stresu, przez co doskonale sprawdzają się jako forma relaksu. Zarówno dla dziecka, jak i dla dorosłych kolorowanie jest świetnym narzędziem pozytywnie wpływającym na nasze myśli, które możemy swobodnie uporządkować. 

Nie tylko dla dzieci

Kolorowanki od niedawna zyskały popularność, wcześniej zarezerwowane były jedynie dla dzieci. Udowodniono jednak, że u dorosłych świetnie sprawdzają się w chwilach stresu czy chandry. I choć kolorowanie wydaje się banalne, tak czynność ta pobudza fale mózgowe alfa, przez co nasz organizm wchodzi w tryb relaksu. Dzieje się tak ponieważ nasz mózg skupia się na prostej i niezbyt wymagającej czynności, przez co uspokaja się i „wyłącza”, co można porównać do medytacji.  Malowanie angażuje do pracy obie półkule mózgu, co wpływa na poprawę uważności, skupienia, pamięci a nawet koordynacji motorycznej.

Oczywiście kolorowanki dla dorosłych znacznie różnią się od dziecięcych – jest w nich więcej szczegółów i obszarów do pomalowania. Przedstawiają też detaliczne formy, najczęściej kwiatów, mandali czy ornamentów, których próżno szukać w kolorowankach dla dzieci. Dlaczego tak się dzieje? Otóż symetria i bogate wzornictwo są dla dorosłego umysłu znacznie bardziej atrakcyjne, przez co łatwiej jest utrzymać uwagę. Mało tego – w dość łatwy i szybki sposób możemy zauważyć efekty naszej pracy, co pozytywnie wpływa na poziom satysfakcji, wszak kolorowanki nie da się zepsuć – dużo elementów kolorowanych jest intuicyjnie.

Ogromną zaletą kolorowanek jest to, że wcale nie musimy kupować książki z obrysami wzorów – możemy stworzyć własną kolorowankę w domowym zaciszu! Wpisując w wyszukiwarkę odpowiednią frazę (kolorowanka dla dorosłych lub adult colourbook) otrzymamy mnóstwo obrazów, które możemy wydrukować i od razu zabrać się do pracy. Wystarczy sięgnąć po dobrej jakości tusz i papier, aby cieszyć się relaksem i przyjemnością!

Dlaczego przy okazji nie obniżyć kosztów domowego wydruku? Warto skorzystać z alternatywnych tuszów lub tonerów! Wybieraj produkty wydajne, niezawodne, których jakość potwierdzają testy jakości renomowanych instytucji. Activejet to doskonały wybór, gwarantujący wszystkie powyższe parametry. W ofercie marki znajdziesz także szeroki wybór papierów, które dobierzesz do swoich potrzeb.

Daj się ponieść kreatywności!

Wyciszenie i relaks to nie jedyne zalety kolorowanek. Swoje pokolorowane dzieła możemy śmiało wykorzystać jako oryginalne dekoracje! Skończoną kolorowankę możemy oprawić w ramkę i zrobić z niej niebanalny obraz, który zawsze będzie okazją do zachwytu. To jednak nie jedyna alternatywa – kolorowankę możesz wykorzystać do samodzielnego przygotowania notesu lub albumu na zdjęcia. Ogranicza nas jedynie własna wyobraźnia!

Żyjąc w ciągłym pośpiechu i stresie każdy z nas potrzebuje chwili, aby zwolnić tempo, wyciszyć się i zapomnieć, choć na chwilę, o problemach. Właśnie dlatego kolorowanki dla dorosłych zrobiły taką furorę – dzięki nim odkryto, że niemal w ułamku chwili można poczuć wewnętrzną harmonię i spokój. Kolorować możemy niemal wszędzie i o każdej porze! Ta forma relaksu znakomicie sprawdza się w deszczowe dni, kiedy aura za oknem nie nastraja nas pozytywnie – wręcz przeciwnie. Kiedy niebo zasnuwają ciemne chmury często mamy ochotę zakopać się pod kocem, co na dłuższą metę nie wpłynie pozytywnie na nasz nastrój. Z pomocą kolorowanek nawet pochmurny dzień wypełni się kolorami!