Zapisz się do newslettera

Zyskaj więcej
i ciesz się drukiem najwyższej jakości

Uwaga: wyrażenie ostatniej ze zgód dot. urządzenia końcowego jest niezbędne, abyśmy mogli wysyłać do Państwa informacje drogą elektroniczną na e-mail.

Newsletter

zapisz się

Blog

Zadbaj o planetę z Activejet

08-12-2022

Ekologia i wspólne troszczenie się o nasze środowisko to odpowiedzialność każdego z nas. Activejet wprowadza więc do swojej oferty zupełnie nowe, biodegradowalne tonery z linii BIO.

Ekologiczne drukowanie to nasza wspólna odpowiedzialność

Nadmierna produkcja odpadów to coraz poważniejszy problem dla naszej planety. Nawet w przypadku drukowania warto stawiać zatem na produkty pochodzące z odnawialnych źródeł. Jako Activejet doskonale rozumiemy nasze zobowiązania wobec środowiska i nie zamierzamy być w tej kwestii bezczynni. Już kilkoma bardzo prostymi krokami możemy zrobić przecież wiele dla naszego środowiska. Nawet częściowa eliminacja tworzywa sztucznego HIPS z tonerów do drukarek może przynieść niezwykle wymierne efekty w tym kierunku.

BIO Tonery Activejet – lepszy wybór dla środowiska

Nowa linia, czyli BIO Tonery to produkty stworzone z myślą o środowisku naturalnym. Dzięki zastosowaniu przełomowych technologii udało się nam znacząco obniżyć ich ślad węglowy oraz maksymalnie ułatwić recykling.

Przede wszystkim, w BIO Tonerach Activejet nie znajdziemy tworzywa sztucznego HIPS. Zamiast tego, obudowa wykonana jest z tworzyw termoplastycznych PLA i ABS. Do ich produkcji wykorzystano materiały organiczne takie jak mielona kawa, soja, cukry, skrobia oraz drewno. Dzięki temu możliwa jest ich w pełni zrównoważona produkcja, bezpieczna dla naszej planety.

PLA ma również jedną bardzo ważną właściwość – już we względnie niskiej temperaturze może zostać stopione do postaci plastycznej, którą można ponownie wykorzystać. Dzięki temu nie tylko możliwy jest niemalże pełny recykling, ale unikamy również wydzielania się toksyczny gazów takich jak azotyny czy siarczki. Tonery Activejet z serii BIO zawierają aż 57% materiałów organicznych.

Oczywiście, materiały organiczne ulegają również bardzo szybkiej biodegradacji. Oznacza to, że 57% tonera ulegnie pełnej degradacji w ciągu zaledwie 180 dni od jego przekazania do utylizacji, przy zachowaniu określonych parametrów środowiskowych. To bezpieczny i odpowiedzialny wybór dla środowiska.

Tonery BIO Activejet pozwalają użytkownikom wejść na wyższy poziom społecznej odpowiedzialności. Dzięki ich zastosowaniu zmniejszamy emitowany przez nas ślad węglowy oraz stosujemy niezwykle pożądane teraz rozwiązania środowiskowe. Nowej linia tonerów BIO sprawi, że działalność twojej firmy stanie się zwyczajnie bardziej ekologiczna i przyjazna dla naszego środowiska.

Ekologiczne zamienniki tonerów idealne dla twojej drukarki

Seria tonerów BIO Activejet to produkty, które idealnie zgrają się z twoją drukarką. W naszej ofercie znajdziesz pięć modeli pasujących do urządzeń firm takich jak HP i Canon. Oczywiście, wszystkie objęte są pięcioletnią gwarancją, macie zatem pewność co do ich niezawodności oraz bezawaryjności. Na pierwszym miejscu stawiamy satysfakcję naszego klienta, co potwierdzają liczne nagrody oraz wyróżnienia takie jak m.in. Laur Klienta 2021.

BIO Toner Activejet ATH-83NB to doskonały zamiennik tonerów HP 83A CF283A i Canon CRG-737. Za jego pomocą wydrukujemy 1500 stron, czyli dokładnie tyle, co w przypadku produktu oryginalnego. Kolejnym modelem w nowej serii jest BIO Toner Activejet ATH-35NB będący zamiennikiem tonerów HP 35A CB435A i Canon CRG-712.

Pozostałe 3 modele to BIO Toner Activejet ATH-36NB, czyli zamiennik tonerów HP 36A CB436A i Canon CRG-713, BIO Toner Activejet ATH-78NB będący zamiennikiem HP 78A CE278A i Canon CRG-728 oraz BIO Toner Activejet ATH-85NB - zamiennik HP 85A CE285A i Canon CRG-725.

Oczywiście, głęboko wierzymy, że seria zostanie znacząco rozszerzona w niedalekiej przyszłości i tonery biodegradowalne staną się standardem w branży  oraz znajdą zastosowanie w każdym biurze i domu. Dbanie o zrównoważony rozwój i o środowisko naturalne jest wspólną odpowiedzialnością każdego z nas. Żyjemy przecież razem na jednej planecie.