Zapisz się do newslettera

Zyskaj więcej
i ciesz się drukiem najwyższej jakości

Uwaga: wyrażenie ostatniej ze zgód dot. urządzenia końcowego jest niezbędne, abyśmy mogli wysyłać do Państwa informacje drogą elektroniczną na e-mail.

Newsletter

zapisz się

Blog

Rodzinna sesja zdjęciowa – jak się do niej przygotować?

01-02-2021

Każdego dnia nasze dziecko się zmienia – rośnie, rozwija się, nabywa nowych umiejętności. Dzięki obecnej technologii z łatwością możemy dokumentować wiele momentów, które następnie przeniesiemy do rodzinnego albumu. Istnieje jednak pewien mały szkopuł – wiele z tych zdjęć wykonywanych jest telefonem komórkowym, co może wpłynąć na jakość zdjęć. Innym, często spotykanym problemem, jest to, że na takich zdjęciach rodzina nie zawsze jest w komplecie – w kadrze znajduje się samo dziecko lub tylko z mamą czy tatą. Z pomocą przychodzi rodzinna sesja zdjęciowa, która z pewnością będzie piękną pamiątką na lata!

Po pierwsze – atmosfera

Zanim zdecydujemy się na rodzinną sesję zdjęciową warto zastanowić się, jakie zdjęcia spełnią nasze oczekiwania – studyjne, w plenerze czy tematyczne np. świąteczne. Wydaje się, że to nic nieznaczący szczegół, jednak robi wielką różnicę! Zdjęcia wykonywane np. w plenerze są swobodniejsze, szczególnie dla dzieci.

Innym ważnym elementem jest zadbanie o odpowiedni klimat i atmosferę. Już przed sesją warto porozmawiać z dzieckiem i powiedzieć mu, że niebawem odbędzie się sesja zdjęciowa. Staraj się pozytywnie nastrajać dziecko do sesji, aby podczas zdjęć czuło się komfortowo i nie miało poczucia przymusu. Możesz zrobić z sesji mini rodzinne święto – wybierzcie się później na lody czy na plac zabaw.

Po drugie – strój

Choć wielu z nas o tym zapomina, tak wybór stroju na sesję jest bardzo ważnym elementem. To od nich tak naprawdę zależy to, jak prezentować się będą zdjęcia! Podczas sesji chcemy czuć się swobodnie, jednak raczej nie ubierzemy się w „domowy dres”, prawda? Wybierzcie zatem takie ubrania, które będą uniwersalne – nie sztywne!

Zwróćcie uwagę także na to, jak wspólnie prezentują się wasze stroje – czy dobrana kolorystyka dobrze ze sobą współgra, nie kontrastuje, nie jest zbyt krzykliwa? Warto mieć to na uwadze. Można przygotować także ulubione zabawki dzieci czy inne gadżety, które mogą okazać się zbawienne. Ważne jest, aby nie zabierać połowę dziecięcego pokoju – jeśli decydujemy się na sesję plenerową mobilność będzie koniecznością.

Po trzecie – dobra zabawa

Pamiętajcie, że sesja rodzinna ma być dobrą zabawą i z takim nastawieniem powinniśmy na nią przyjść. Choć niekiedy emocje mogą wziąć górę, ponieważ dziecko nie do końca potrafi się skupić, tak grunt to opanowanie i pokazanie pociechom, że aparat może być naprawdę wielką frajdą. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby podczas sesji się powygłupiać – rozładujecie w ten sposób nieco napiętą atmosferę, a fotograf może to wykorzystać robiąc kilka nieszablonowych ujęć.

Rodzinna sesja zdjęciowa jest świetnym pomysłem – zarówno na spędzenie wspólnie czasu, jak i zatrzymanie uroku chwil na dłużej. Otrzymane zdjęcia staną się pamiątką na długie lata. Nic nie stoi na przeszkodzie, by pójść o krok dalej i wydrukować fotografie. Możesz zrobić to samodzielnie w domu – wystarczy dobrej jakości papier oraz tusze. W ofercie marki Activejet znajdziesz szeroki wybór papierów fotograficznych, a także tuszów, dzięki którym wszystkie barwy, zawarte na zdjęciu, zachowają swoje nasycenie, co w przypadku wydruku fotografii jest niezwykle ważne.