Zapisz się do newslettera

Zyskaj więcej
i ciesz się drukiem najwyższej jakości

Uwaga: wyrażenie ostatniej ze zgód dot. urządzenia końcowego jest niezbędne, abyśmy mogli wysyłać do Państwa informacje drogą elektroniczną na e-mail.

Newsletter

zapisz się

Blog

Urządzamy małą łazienkę

20-01-2021

Nie każdy może sobie pozwolić na dużą i przestronną łazienkę, co nie oznacza, że mniejszy metraż wyklucza posiadanie łazienki marzeń! I choć urządzenie jej może być większym wyzwaniem, tak końcowy efekt będzie z pewnością satysfakcjonujący! Sekret tkwi w sprytnym zaaranżowaniu niewielkiej przestrzeni. To, jakie wyposażenie wybierzemy w dużej mierze zależy od metrażu, jednak producenci wychodzą naprzeciw oczekiwaniom klientów i proponują rozwiązanie niemal dla każdego.

Nim jednak sięgniemy po wyposażenie zastanówmy się, jak funkcjonalnie rozplanować całą przestrzeń. Musimy rozważyć, co koniecznie musi znaleźć się w łazience, a co może znaleźć miejsce w innym pomieszczeniu. Czy chcemy, aby w łazience była pralka, szafka na chemię gospodarczą, schowek na miotłę, kosz na bieliznę? To najważniejszy etap, jeśli chodzi o planowanie aranżacji łazienki! Nie możemy zapomnieć o stylu, w jakim ma być nasza łazienka – najlepiej by był tożsamy ze stylem panującym w całym mieszkaniu. Jeśli zatem wszędzie panuje styl skandynawski, niech także zawita do łazienki.

Jak sprawić, żeby łazienka wydawała się większa?

Optyczne powiększenie łazienki wcale nie jest trudne. Pomocne okażą się lustra, które sprawiają wrażenie, że pomieszczenie jest znacznie większe. Warto także zadbać o odpowiednie oświetlenie – szczególnie LED. Ta prosta, acz przyciągająca wzrok forma stworzy doskonały klimat. Umieszczając taśmę LED, na przykład wokół lustra, możesz mieć pewność, że diody zostaną równomiernie rozłożone, co sprawi, że zapomnisz o źle doświetlonej twarzy! Do takiego montażu doskonale sprawdzą się taśmy LED IP65 od Activejet. Taśmy mają długość 3 metrów przez co dopasujesz je idealnie do przestrzeni za lustrem. W zestawie załączony jest także zasilacz, dzięki czemu taśma będzie gotowa do użycia zawsze wtedy, kiedy jej potrzebujesz.

Małe łazienki mają to do siebie, że brakuje w nich miejsca na przechowywanie różnych rzeczy, a meble stojące zajmują zbyt wiele miejsca. Co zatem zrobić? Postaw na szafki wiszące, najlepiej te o lustrzanych frontach, co również powiększy optycznie przestrzeń.

Oświetleniowe must have!

Warto zadbać o punktowe oświetlenie, które stanie się dodatkową dekoracją pomieszczenia. Przykładem mogą być kinkiety z serii IRMA i MIRA od marki Activejet. Lampy te zachwycają nietuzinkowością i piękną formą dopełnioną precyzyjnym wykończeniem. Metalowa konstrukcja wespół z szklanym kloszem stają się gwarancją na niezawodne oświetlenie. Serie IRMA oraz MIRA łączą w sobie biel i srebro, przez co idealnie wkomponują się w klasyczną przestrzeń, nadając jej dodatkowego stylu.

Tuż obok oświetlenia punktowego stoją lampy wiszące – pięknie wyglądające z łazienkową przestrzenią, dodając jej przy tym charakteru i niepowtarzalnego uroku. I tutaj z pomocą przychodzi marka Activejet, a szczególnie lampa wisząca EVA. Jej geometryczny design i klasyczny czarny kolor dodadzą łazience charakteru i pazura.

Przy aranżacji łazienki starajmy się unikać krzykliwych kolorów i mieszania ze sobą stylów – w innym wypadku możemy wprowadzić poczucie chaosu. Chcąc uniknąć wrażenia surowości warto postawić na drewniane dodatki czy akcenty, które z pewnością ożywią łazienkę! 

Na małych metrażach niestety nie do końca możemy eksperymentować, przez co powinniśmy kierować się ogólnie przyjętymi zasadami – stonowane barwy, subtelne dodatki czy dekoracje, spójność i harmonia. Dzięki nim stworzysz łazienkę swoich marzeń!