Zapisz się do newslettera

Zyskaj więcej
i ciesz się drukiem najwyższej jakości

Uwaga: wyrażenie ostatniej ze zgód dot. urządzenia końcowego jest niezbędne, abyśmy mogli wysyłać do Państwa informacje drogą elektroniczną na e-mail.

Newsletter

zapisz się

Blog

Prawidłowe czyszczenie sprzętu biurowego

22-09-2020

Nie od dziś wiadomo, że porządek w miejscu pracy to jedna z kluczowych kwestii, która wpływa na naszą efektywność i wydajność. Na biurku powinny znajdować się najpotrzebniejsze rzeczy – w innym wypadku elementy zbędne mogą nas rozpraszać. Nieporządek nie jest korzystny także w chwili, gdy coś ważnego zapisaliśmy na kartce, która zawieruszyła się pod stertą innych notatek.

Podoba rzecz dzieje się z urządzeniami, na których pracujemy. Zakurzony ekran laptopa, zanieczyszczona klawiatura? Nie dopuść do tego!

Pozbądź się niepotrzebnych dokumentów i notatek

To one zazwyczaj piętrzą się – zarówno na biurku, jak i w nim. Niekiedy ciężko podjąć decyzję, czy dana notatka już nie będzie nam potrzebna, dlatego najczęściej wkładamy ją do biurka z obietnicą, że do niej wrócimy. Prawda jest jednak taka, że zapominamy o niej, a na jej wierzch wrzucamy kilka innych. Jak sobie z tym poradzić? Skorzystaj z rozwoju technologicznego! Dzięki niemu istnieje możliwość przechowywania ważnych dokumentów w chmurze lub na nośnikach, co ułatwia zachowanie porządku w dokumentach. Na biurku zatem pozostaw laptop lub komputer oraz najpotrzebniejsze dokumenty i przybory piśmiennicze – ewentualnie natatnik na szybki zapis notatki.

Sprzęt biurowy na piątkę!

Nikt z nas nie lubi patrzeć na zakurzony i zabrudzony monitor, a jak wiemy potrafi on być prawdziwym magnesem na kurz i inne zanieczyszczenia. Właśnie dlatego w każdym biurze nie może zabraknąć środków do czyszczenia ekranów komputerów! Przykładem może być zestaw do czyszczenia ekranów 2w1 od Activejet: AOC-269. W zestawie znajduje się ściereczka i płyn, za pomocą którego pozbędziemy się uporczywego kurzu lub zanieczyszczeń z ekranu. Możemy skorzystać także z ciekawego rozwiązania jakie daje Activejet ACL-206 – zestaw czyszczący do notebooka idealnie nadający się zarówno do ekranu, jak i klawiatury. 

Kurz potrafi wejść niemal wszędzie, dlatego czasem jego pozbycie się jest nieco utrudnione – szczególnie wtedy, gdy gromadzi się w ciężko dostępnych miejscach. Jak pozbyć się kurzu spomiędzy klawiszy? To proste! Wystarczy sięgnąć po sprężone powietrze. Activejet proponuje produkty dostępne w dwóch pojemnościach: 400ml oraz 600ml – w zależności od potrzeb. Produkt Activejet AOC-200 i AOC-201 świetnie poradzą sobie z kurzem i innymi zanieczyszczeniami. Dodatkowo – do czyszczenia klawiatury – można zastosować patyczki AOC-303 z płynem czyszczącym. Połączenie tych produktów sprawi, że nasza klawiatura będzie cieszyć się nie tylko pięknym wyglądem, ale i żywotnością, ponieważ dostający się do niej kurz może sprawić, że ta będzie bardziej podatna na uszkodzenia.

Na biurkach lub w ich pobliżu znajdują się najczęściej drukarki, które pozwalają na szybie wydruki. I tutaj musimy zadbać o porządek! Częste korzystanie z drukarek sprawia, że i na nich znaleźć można wiele zanieczyszczeń. Warto wówczas skorzystać z produktu Activejet AOC-401 do mycia drukarek, sprawdzającego się nawet przy uporczywych i dużych zabrudzeniach.

Drugie życie pozornie zbędnych rzeczy!

Czy wiesz, że pudełka lub buteleczki po niektórych produktach można wykorzystać w biurze, np. jako organizery do spinaczy, zszywek czy nawet długopisów? Za pomocą prostej metody decoupage możemy zrobić piękny organizer, który także pomoże w zachowaniu porządku. Nim jednak się za to weźmiemy powinniśmy dokładnie oczyścić powierzchnię przedmiotu, który chcemy wykorzystać. Activejet proponuje produkt do usuwania etykiet AOC-400. Jego uniwersalność sprawi, że idealnie nada się nie tylko do biura, ale i gospodarstwa domowego!

Zachowanie porządku urządzeń biurowych jest bardzo ważne zarówno dla nas, jak i dla nich, ponieważ dostający się do urządzeń kurz lub inne zabrudzenia mogą niekorzystnie wpłynąć na ich żywotność. Chcąc cieszyć się nienaganną czystością musimy pamiętać o regularności – bez niej jednorazowe przetarcie sprzętu może spalić na panewce. Warto sięgać po sprawdzone produkty, które nie uszkodzą sprzętu. Pamiętajmy, aby środki czystości zawsze mieć w tym samym miejscu – zawsze pod ręką.