Zapisz się do newslettera

Zyskaj więcej
i ciesz się drukiem najwyższej jakości

Uwaga: wyrażenie ostatniej ze zgód dot. urządzenia końcowego jest niezbędne, abyśmy mogli wysyłać do Państwa informacje drogą elektroniczną na e-mail.

Newsletter

zapisz się

Certyfikaty i testy

2011 - Testy przeprowadzone przez PC Format

2011 - Testy przeprowadzone przez PC Format

Kolejny raz wysoką jakość materiałów eksploatacyjnych do drukarek potwierdził ekspercki ranking przygotowany przez PC Format. Tym razem pod lupą recenzentów znalazły się zamienniki tuszy do wybranych modeli drukarek. Tytuł najlepszych materiałów eksploatacyjnych dwukrotnie przypadł jako jedynej marce ActiveJet.

W ostatnim numerze magazynu PC Format zostały opublikowane wyniki testu zamienników do drukarek atramentowych. W badaniu oceniane były różnice w jakości, wydajności i kosztach wydruku z użyciem materiałów eksploatacyjnych na pięciu drukarkach wiodących producentów: Brother, HP, Canon, Epson i Lexmark. Twórcy rankingu ocenili nawet oznaczenia na opakowaniach produktów, wyróżniając markę ActiveJet słowami "ma najlepiej oznaczone opakowania - widać na nich, czy kartridż jest fabrycznie nowy i jaki zawiera tusz".

Jak podkreślają twórcy testu ma on na celu służyć podstawową wiedzą dotyczącą ogólnodostępnych marek zamienników, a także pokazać możliwości ich stosowania na różnych drukarkach. Wyniki testów potwierdziły, że używając zamienników marki ActiveJet podczas drukowania na sprzęcie HP i Canon nie tylko oszczędzamy, ale dbamy również o najwyższą jakość naszych materiałów.

Podczas oceny zamienników do drukarek Canon twórcy badania wskazali na wydajność produktów ActiveJet podkreślając, że "jest zawsze większa od oryginalnych, nie ma żadnych problemów z ich eksploatacją". Dodatkowo, test wykazał, że różnica w odwzorowaniu kolorów za pomocą kartridżów ActiveJet jest mniejsza niż w przypadku oryginałów.

W przyznaniu tytułu "Wybór Redakcji" zamiennikom ActiveJet do drukarek HP również przesądziła wysoka wydajność i odwzorowanie kolorów. Jak czytamy w tekście:

"Jedynym wyjątkiem okazał się regenerowany zamiennik ActiveJet, który pod względem jakości nie ustępuje tuszom oryginalnym. (…) Najlepiej czerń wygląda na wydrukach wykonanych z użyciem ActiveJet. Kolorowe dokumenty mają za to żywe barwy".

- To dla nas bardzo ważny ranking. Choć sami stale kontrolujemy jakość naszych tuszy, to miło dowiedzieć się, że jego walory zauważają też eksperci. Zebraliśmy aż 13 pochwał, m.in. za zwiększoną pojemność względem oryginałów, wyraźne oznaczenie zasobników nowych i regenerowanych czy możliwość wykorzystania tuszy do ostatniej kropli
- komentuje Rafał Ornowski, Dyrektor Marki ActiveJet w ACTION S.A.

Wysoka jakość zamienników ActiveJet, dorównująca produktom OEM, to nie jedyny aspekt doceniony w teście. PC Format zwraca uwagę również na atrakcyjne ceny materiałów eksploatacyjnych tej marki. W 2011 roku marka została też wyróżniona tytułem "Polska Jakość 2011".

Test tuszy do drukarek HP

Test tuszy do drukarek Canon