Zapisz się do newslettera

Zyskaj więcej
i ciesz się drukiem najwyższej jakości

Uwaga: wyrażenie ostatniej ze zgód dot. urządzenia końcowego jest niezbędne, abyśmy mogli wysyłać do Państwa informacje drogą elektroniczną na e-mail.

Newsletter

zapisz się

Blog

Zachowaj porządek w dokumentach – przegląd niszczarek Activejet

18-10-2020

Wyciągając korespondencję ze skrzynki mamy niemal pewność, że znajdziemy w niej coś jeszcze: ulotki, stare paragony, wizytówki, z których nigdy nie skorzystamy. Upychamy je więc do biurka pomiędzy ważne dokumenty, by zaraz o nich zapomnieć, a kiedy potrzebujemy znaleźć ostatni PIT biegamy w panice po całym domu wywracając go niemal do góry nogami. Brzmi znajomo? Brak organizacji w dokumentach może nastręczyć nam wielu problemów, szczególnie w chwili, gdy potrzebujemy czegoś na już.  

Odpowiednie przechowywanie dokumentów, a także zachowanie w nich porządku to kluczowy element naszego domowego gospodarstwa. Nieporządek potrafi skutecznie nas sfrustrować i odebrać mnóstwo energii. To między innymi dlatego organizacja jest tak ważna. Nie obejdzie się tutaj bez przydatnych akcesoriów takich jak segregatory czy teczki, ale najpierw…

Pozbądź się niepotrzebnych dokumentów, notatek, innych papierów!

To one zazwyczaj zalegają w naszych biurkach czy komodach. Niekiedy jednak ciężko podjąć decyzję czy dana rzecz nie przyda się już – np. ulotka nowo otwartej restauracji. Patrząc jednak realnie – szybciej znajdziemy adres w internecie niż zapomniany kawałek papieru.

Jak wiemy istnieją jednak dokumenty, których nie możemy pozbyć się przez jakiś czas – dotyczą one zarówno przestrzeni biurowej, jak i domowej. Zazwyczaj dokumenty te przekładane są z miejsca na miejsce bądź wpychane gdzieś, gdzie szybko o nich zapominamy, a w momencie, gdy chcemy je odszukać – tracimy jedynie czas i cierpliwość. Pojawia się zatem pytanie: kiedy możemy pozbyć się dokumentów?

Pod żadnym pozorem nie możemy wyrzucić takich dokumentów jak:

  • akty urodzenia i zgonów,
  • akty notarialne,
  • świadectwa szkolne,
  • dyplomy,
  • podpisane umowy,
  • historie medyczne (np. wypisy ze szpitala).

Przez okres około 4 miesięcy powinniśmy zachować takie dokumenty jak:

  • potwierdzenia transakcji bezgotówkowych,
  • paragony na urządzenia lub przedmioty, które w razie potrzeby możemy zwrócić lub wymienić.

Co jednak zrobić z dokumentami, które straciły swoją ważność? Sięgnij po niszczarkę!

Model ASH-1201D od Activejet zapewnia poziom bezpieczeństwa danych P3. Pozwala ona na skuteczną utylizację dokumentów papierowych, kart oraz druków laminowanych w rozmiarze do A4. Charakteryzuje się prędkością strzępienia do 2250 mm/min.

Warta uwagi jest także niszczarka Activejet ASH-0603H – posiada ona funkcję cofania papieru oraz zabezpieczenie przed przegrzaniem, co jest niezwykle ważne. Działa w cyklu 2 minuty pracy i 40 minut odpoczynku, niemniej potrafi zniszczyć 300 cm papieru na minutę. Ten sprzęt pozwala również na szybkie pozbycie się papierów, kart plastikowych oraz dokumentów laminowanych.

Obie niszczarki Activejet świetnie sprawdzą się w domowym zaciszu i pozwolą na zachowanie porządku w dokumentach!

Zachowanie porządku w dokumentach nie jest trudne, jednak wymaga od nas samodyscypliny. Warto zadbać o podstawowe akcesoria, które będą pomocne, takie jak teczki, segregatory czy pudełka na dokumenty – z nimi organizacja stanie się wręcz przyjemnością!