Zapisz się do newslettera

Zyskaj więcej
i ciesz się drukiem najwyższej jakości

Uwaga: wyrażenie ostatniej ze zgód dot. urządzenia końcowego jest niezbędne, abyśmy mogli wysyłać do Państwa informacje drogą elektroniczną na e-mail.

Newsletter

zapisz się

Blog

Eksploatacja – produkty nowe i regenerowane

04-11-2020

Drukarka jest elementem, z którego ciężko zrezygnować – niezależnie od tego, czy służy nam do domowych wydruków, czy do pracy biurowej. Potrzeba szybkiego wydruku dokumentów, skanowania czy  kopiowania sprawia, że drukarki stały się obowiązkowym „must have”.

Używając drukarki zawsze powinniśmy sięgać po renomowane materiały eksploatacyjne. Dzięki temu mamy pewność, że nasze wydruki zawsze będą cieszyły się najlepszą jakością, a i ograniczona zostanie ilość zanieczyszczeń, które mogą wpłynąć na żywotność drukarki.

„Niskiej jakości tusze czy tonery mogą spowodować uszkodzenia urządzeń, co prowadzi do awarii. Niektóre elementy drukarek są niewielkie i nawet delikatne wycieki atramentu mogą doprowadzić do ich uszkodzenia, przez co drukarka zaprzestanie drukowania. Mało tego – może nawet dojść do spalenia podzespołów, co skutkować będzie kosztowną naprawą lub wymianą całego sprzętu.” – zwraca uwagę ekspert Activejet Paweł Leduchowski.

Produkty nowe i regenerowane

Wydawać by się mogło, że kupno tuszów lub tonerów jest dziecinnie proste, prawda jest jednak inna.

„Przed klientem pojawia się wiele pytań: jaki tusz lub toner wybrać? Czy sięgnąć po oryginalne produkty, czy może po zamienniki albo produkty regenerowane? Nie jest to zadanie proste, tym bardziej, że wiele stron internetowych zachęca kusząc dobrą ceną. Zatem jaki produkt wybrać, aby zadowolił nas swoimi parametrami?” – podkreśla Paweł Leduchowski ekspert Activejet.

Tusze i tonery oryginalne pochodzą bezpośrednio od producenta drukarek i są dedykowane do danego urządzenia. Nie oznacza to jednak, że nie należy używać zamienników, które często przewyższają parametrami produkty oryginalne.

Tusze regenerowane są oryginalnymi kartridżami, które zostały poddane procesowi przywracania parametrów początkowych, czyli takie jakie miały na początku. Jak wygląda ta procedura? Każdy pusty kartridż przechodzi wstępną selekcję, po której jest on czyszczony z resztek atramentu w specjalnych przeznaczonych do tego celu maszynach. W przypadku, kiedy podczas eksploatacji niektóre elementy uległy zniszczeniu, następuje wymiana ich  na nowe. W przypadku tonerów zniszczeniu najczęściej ulega chip, który odpowiada za łączność pomiędzy tonerem, a drukarką oraz zlicza ilość wydrukowanych stron. Po zakończeniu procesu regeneracji, tusze i tonery przechodzą testy jakościowe i ilościowe pod nadzorem specjalistów. Proces regeneracji daje produktom drugie życie, dzięki czemu ogranicza się ilość produkowanych nowych elementów, a tym samym pozytywnie wpływa na środowisko.

Oznaczenia produktów Activejet

Biorąc pod uwagę satysfakcję klientów marka Activejet zawsze stawia na najwyższą jakość i transparentność swoich produktów. Klienci z łatwością mogą rozpoznać rodzaj produktu: nowy czy regenerowany.

W jaki sposób go rozpoznać? Podpowiada nasz ekspert Paweł Leduchowski:

„Jeśli chodzi o oznaczenia tonerów: produkty nowe zawsze oznaczane są literą N, nowe w wersji XL - NX, regenerowane - AN, regenerowane w wersji XL - XN. Podobna rzecz dzieje się w przypadku tuszów, z tym wyjątkiem, że tusze regenerowane oznaczone są literą R, a regenerowane w wersji XL - literami RX.”

W jaki sposób liczy się wydajność normy ISO?

Wydajność druku stron to nic innego, jak miara pozwalająca na określenie ilości stron, jaką możemy uzyskać przy zastosowaniu jednego wkładu drukującego. Normy określające wydajność drukowaniazostały opracowane przy współpracy Międzynarodowej Organizacji Normalizacyjnej ISO z Genewy w Szwajcarii z Międzynarodową Komisją Elektrotechniczną IEC. Dlaczego normy te są takie ważne? Odpowiada ekspert Activejet Paweł Leduchowski: 

„Normy pomiaru wydajności są ważne z wielu powodów, jednak najważniejszym z nich jest możliwość podjęcia przez klienta trafnej decyzji co do wyboru konkretnego produktu. Normy ISO określające wydajność wkładów, wskazują również na kluczowe czynniki, które mają bezpośredni wpływ na wydajność .”

Biorąc pod uwagę powyższe powinniśmy zwracać uwagę  na to, jakie tusze czy tonery wybieramy. Dzięki temu mamy pewność, że nasze wydruki zawsze będą doskonałej jakości, a nasza drukarka nie zostanie uszkodzona!