Zapisz się do newslettera

Zyskaj więcej
i ciesz się drukiem najwyższej jakości

Uwaga: wyrażenie ostatniej ze zgód dot. urządzenia końcowego jest niezbędne, abyśmy mogli wysyłać do Państwa informacje drogą elektroniczną na e-mail.

Newsletter

zapisz się

Blog

Właściwa eksploatacja drukarki – o czym warto pamiętać?

09-11-2020

Niemal w każdym domu można spotkać drukarkę – potrzebujemy jej w chwili, gdy chcemy wydrukować ważny dokument lub zapewnić dziecku chwilę rozrywki poprzez wydruk kolorowanek. Drukarka składa się z wielu elementów, które w każdej chwili mogą ulec awarii. By nie stało się to jednak zbyt wcześnie warto pamiętać o kilku zasadach, dzięki którym wydłużymy żywotność naszej drukarki.

  1. Dobrej jakości tusze i tonery to podstawa!

Musimy pamiętać o tym, aby używać tylko sprawdzonych materiałów eksploatacyjnych od zaufanych i renomowanych marek. Dzięki temu każdy produkt ma określoną gwarancję, a także daje pewność, że drukarka nie zostanie przez nie zanieczyszczona. Niskiej jakości tusze mogą powodować szereg uszkodzeń, co na dłuższą metę doprowadzi do awarii sprzętu. Niektóre elementy drukarki są niewielkie i bardzo delikatne – gdy więc dochodzi do ich uszkodzenia, np. poprzez wyciek atramentu, może dojść nawet do spalenia niektórych podzespołów. Sięgając po wysokiej jakości materiały wspomagasz swoją drukarkę w właściwej pracy, wydłużając przy tym jej żywotność. Dobre parametry tuszów i tonerów oferuje marka Activejet – szeroka oferta pozwala na wybranie tuszu czy tonera odpowiedniego dla drukarki. Marka oferuje wysokiej jakości zamienniki do wiodących marek drukarek.

  1. Papier ma znaczenie

Nie tylko dobrej jakości tusze i tonery, ale także papier ma wpływ na właściwą pracę urządzenia. Kupując nieodpowiedni papier narażamy drukarkę na osadzanie się w niej mikroskopijnych zanieczyszczeń, w skutek czego może dojść do awarii. Mało tego – słabej jakości papier łatwiej się rwie, co może prowadzić do częstszego zacinania się papieru w drukarce. Pozostałe w urządzeniu części papieru, którego nie widzimy lub który został niewłaściwie usunięty również ma niebagatelny wpływ na działanie drukarki. Ważny jest także jego rodzaj – jeśli na przykład chcemy wydrukować zdjęcie powinniśmy sięgać po papier do tego przeznaczony. Mowa tutaj o papierze fotograficznym. W ofercie Activejet znajdziesz aż 5 modeli papieru błyszczącego i 2 rodzaje papieru z powłoką żywiczną. Papiery doskonale radzą sobie z wydrukami i świetnie odwzorowują kolory, co w tym przypadku jest niezwykle ważne!

  1. Regularne przeglądy

Niemal każde urządzenie potrzebuje gruntownego czyszczenia – długo zalegający kurz również może przyczynić się do powstania awarii. Przez wzgląd na delikatność sprzętu warto oddać go do profesjonalnego serwisu, który przyjrzy się drukarce i rozwiąże ewentualne problemy.

  1. Aktualizacja oprogramowania

Nie bez znaczenia jest także aktualizacja oprogramowania, które umożliwia prawidłową komunikację pomiędzy drukarką a komputerem czy innym urządzeniem, z jakiego drukujemy. Podczas, gdy mamy zainstalowaną starą wersję oprogramowania mogą wystąpić zakłócenia, co może wpłynąć na jakość wydruku. To z kolei prowadzić może nawet do uszkodzenia drukarki! Ważne jest zatem, aby regularnie sprawdzać aktualizacje.

  1. Instrukcja obsługi – przeczytaj ją!

I choć wielu dla wielu z nas instrukcja obsługi mogła by nie istnieć, tak zapoznanie się z nią jest niezwykle ważne. Każdy producent ma inne zalecenia względem drukarki – niektóre zalecenia są co prawda ogólne, niemniej istnieją niuanse, które mogą wpłynąć na prawidłową pracę urządzenia. Producenci zazwyczaj podpowiadają, w jaki sposób „obchodzić się” z drukarką, by ta cieszyła się długą żywotnością. Mało tego – w instrukcji opisane są awarie, z którymi można poradzić sobie samemu, bez konieczności odwiedzenia serwisu.

Właściwa eksploatacja drukarki nie jest trudna – wystarczy przestrzegać kilku zasad, by cieszyć się nie tylko dobrze działającym urządzeniem, ale i doskonałymi wydrukami!