Zapisz się do newslettera

Zyskaj więcej
i ciesz się drukiem najwyższej jakości

Uwaga: wyrażenie ostatniej ze zgód dot. urządzenia końcowego jest niezbędne, abyśmy mogli wysyłać do Państwa informacje drogą elektroniczną na e-mail.

Newsletter

zapisz się

Blog

Idealna drukarka do małej firmy

10-11-2020

Drukarka jest niezbędnym urządzeniem – zarówno w biurze, jak i w domu, wszak zawsze zdarzy się coś, co musimy pilnie wydrukować. Wybór odpowiedniej dla siebie drukarki nie jest zadaniem prostym, ponieważ na rynku dostępnych jest mnóstwo modeli charakteryzujących się różną wielkością, funkcjonalnością, wyglądem czy parametrami. Przed zakupem warto zatem zrobić odpowiedni research i dobrać urządzenie do potrzeb swoich, jak i swojego biura.

Nim zdecydujemy się na konkretne urządzenie, warto odpowiedzieć sobie na pytania:

  • jakim dysponuję budżetem,
  • jakie funkcje powinna spełniać drukarka – czy powinna być wyposażona w skaner, powinna dawać możliwość wykonania kopii itp.,
  • czy w firmie drukowane są jedynie czarno-białe dokumenty, czy także kolorowe,
  • czy drukarka powinna posiadać opcję dwustronnego, automatycznego drukowania,
  • czy chcemy mieć możliwość zdalnego drukowania za pomocą połączenia drukarki z tabletem lub smartfonem,
  • jak często drukarka będzie używana – czy nasza działalność wymaga stałych wydruków, czy są one sporadyczne.

Równie ważna jest wiedza, ile osób korzystać będzie z urządzenia – czy prowadzona firma ma więcej niż jednego członka? Niektóre modele drukarek przeznaczone są do tworzenia małej ilości wydruków, co nie do końca zda egzamin w przypadku, kiedy w biurze pracuje więcej osób.

Laserowa czy atramentowa? Która drukarka lepiej poradzi sobie w firmie?

Oba typy drukarek są powszechnie znane i z pewnością każdy o nich słyszał. Zarówno drukarki laserowe, jak i atramentowe mają swoje plusy i minusy.

Drukarka laserowa uważana jest za znacznie oszczędniejszą, jeśli chodzi o koszty eksploatacji – tonery dobrej jakości są wydaje i pozwalają na zdecydowanie większą ilość wydruków. Drukarki laserowe dość szybko radzą sobie z drukowaniem, przez co doskonale sprawdza się w chwili, kiedy zależy nam na szybkim wydrukowaniu większej ilości dokumentów. Laserowy wydruk jest gotowy do użycia od razu – nie rozmazuje się i nie trzeba czekać aż wyschnie. Drukarka laserowa ma także swoje wady, do których przede wszystkim należy koszt samego urządzenia – kosztuje znacznie więcej niż drukarka atramentowa. W tym rodzaju drukarki mogą pojawić się także problemy z rozdzielczością wydruków, które mogą być niższe niż w przypadku drukarek atramentowych. Niektóre modele drukarek atramentowych są znacznie droższe w eksploatacji niż drukarki laserowe. Drukarki atramentowe cechują się jednak wysoką jakością wydruków i doskonale radzą sobie z kolorowymi wydrukami.

Zarówno drukarki atramentowe jak i laserowe mają swoje wady i zalety, a wybór powinien okazać się znacznie prostszy po zapoznaniu się z nimi. Nim zatem podejmiemy decyzję o zakupie drukarki w obu wypadkach należy zwrócić uwagę na to co oferuje konkretny model, jakim budżetem dysponujemy oraz do jakich czynności będzie nam potrzebna drukarka. Drukując dokumenty musimy pamiętać o dobrych i niezawodnych tuszach. Dobre parametry tych elementów, oferuje marka Activejet. W ofercie znajdziesz szeroki wybór papierów fotograficznych, a także tuszów.

Wybierając odpowiednią drukarkę do swojej firmy musimy odpowiedzieć sobie na kilka podstawowych pytań. Szeroki wybór urządzeń daje nam wiele możliwości, dlatego też dobrze zastanówmy się nim sięgniemy po dany model. Przydatne okażą się także opinie innych użytkowników, dzięki czemu zobaczysz, jak dana drukarka sprawdza się w praktyce.