Zapisz się do newslettera

Zyskaj więcej
i ciesz się drukiem najwyższej jakości

Uwaga: wyrażenie ostatniej ze zgód dot. urządzenia końcowego jest niezbędne, abyśmy mogli wysyłać do Państwa informacje drogą elektroniczną na e-mail.

Newsletter

zapisz się

Blog

Sprytne DIY - walentynkowy prezent dla drugiej połówki

05-02-2020

Walentynki, czyli święto zakochanych, to dzień, w którym pary świętują nie tylko miłość, ale również wzajemny szacunek dla siebie. Jest to aktualnie bardzo popularna tradycja, która w Polsce obchodzona jest właściwie dopiero od końca XX wieku. Na tę okazję osoby zakochane poszukują upominku, który oddałby w unikalny sposób uczucia, które żywią do swojej drugiej połówki. Coraz więcej osób, zamiast kupować gotowe produkty, decyduje się na własnoręcznie robione laurki lub plakaty, gdyż prezent zrobiony samodzielnie to taki, w który naprawdę włożono serce. Poniżej przedstawiamy 4 pomysły na inspirujące hasła, które możemy zawrzeć na walentynkowym plakacie dla ukochanej osoby.

 

Walentynki – krótka historia święta

W Południowej i Zachodniej Europie Walentynki obchodzone są już od średniowiecza, zaś do Polski obchody tego święta trafiły wraz z kultem Świętego Walentego z Bawarii i Tyrolu. Popularność zdobyły jednak dopiero w latach 90 XX wieku, rozsławione tradycją amerykańską.

Walentynki przypadają 14 lutego i jest to dzień, w którym zakochani obdarowują się prezentami i kartkami z miłosnymi cytatami lub wierszykami. Choć w sklepach znajdziemy mnóstwo gotowych laurek oraz kartek upominkowych, osoba, której chcemy wyznać nasze uczucia, z pewnością bardziej doceni to, czemu poświęcimy czas. To właśnie dlatego coraz więcej osób decyduje się na samodzielne tworzenie walentynkowych laurek. Poniżej przedstawiamy 4 propozycje haseł, które mogą zainspirować do stworzenia wyjątkowego prezentu dla ukochanej osoby.

 

„Ten, kto kocha naprawdę, kocha w milczeniu, uczynkiem, a nie słowami”.

Nie wszystkie osoby codziennie okazują swoje uczucia słowami. Niektóre osoby w związku rzadko słyszą „Kocham cię” oraz inne słodkie słówka. Nie oznacza to jednak, że w takim związku nie ma uczucia. To właśnie to, co robimy dla ukochanej osoby, a nie to, co do niej mówimy, świadczy o sile miłości.


„Serce, które kocha, jest zawsze młode”.

Hasło idealne dla par, które przeżyły ze sobą wiele lat. Jest to krótkie zdanie, które swoją treścią oddaje głębię miłości, jaką jedna osoba może czuć do drugiej nawet po dekadach bycia razem. Cytat pokazuje, że chociaż ciało się starzeje, serce w dalszym ciągu potrafi kochać tak samo.

 

„Miłość nie polega na tym, aby patrzeć na siebie nawzajem, ale aby patrzeć razem w tym samym kierunku”.

Wspólne cele to coś, co zespala związek. Miłość polega między innymi na budowaniu przyszłości, a więc spoglądaniu w tym samym kierunku. Czasem dążenie do stabilizacji sprawia, że w ciągu roku nie mamy czasu na to, aby usiąść, odpocząć i nacieszyć się sobą. Jednak te starania przyniosą owoce w postaci dobrze ułożonej przyszłości z ukochaną osobą.

 

„Prawdziwa miłość nie wyczerpuje się nigdy. Im więcej dajesz, tym więcej ci jej zostaje”.

Idealne motto dla par z dłuższym stażem, którym warto przypomnieć, że prawdziwe uczucie jest ponadczasowe, miłość zaś to wyjatkowy i cenny dar, o który warto starannie dbać.

 

 

Jak wydrukować cytat do ramki?

 

Ramka z własnoręcznie nadrukowanym na odpowiednim papierze cytatem stanie się pamiątką, która pozostanie do końca życia. Nie ma lepszego sposobu na wyznanie uczuć niż podarowanie czegoś stałego, co można ustawić w dobrze widocznym miejscu, aby ukochana osoba mogła każdego dnia przypominać sobie o sile miłości swojego partnera.

 

Wydrukowanie plakatu jest bardzo proste, wystarczy mieć pod ręką komputer i drukarkę. Do stworzenia projektu wykorzystać można standardowe programy graficzne lub coś bardziej zaawansowanego, jeżeli potrafimy obsługiwać takie narzędzia. Cytat wystarczy napisać dobraną przez nas czcionką i umieścić go na stworzonym przez nas tle, bądź też ozdobić drobnymi grafikami, np. serduszkami czy aniołkami ze strzałą amora. Możliwości jest wiele i podczas tworzenia planu wydruku warto posłużyć się własną wyobraźnią oraz kreatywnością, ponieważ im więcej damy od siebie, tym lepszy okaże się prezent.

 

Drukujemy na mocnym papierze do drukarki odpornym na przetarcia. Do tego celu świetnie nada się matowy papier Activejet o gramaturze 125 g. Nie wolno zapominać również o dobrym tuszu. Wiele atramentów ma skłonność do zanikania i rozmazywania się, dlatego polecamy tusze do drukarek Activejet – są to wysokiej jakości zamienniki, pasujące do najpopularniejszych drukarek, takich jak Canon, HP czy Brother.

 

Kiedy już wydrukujemy nasz plakat, musimy jeszcze włożyć go do ramki, którą najlepiej przygotować wcześniej. Ten element również warto wybrać indywidualnie, kierując się osobistymi preferencjami, stawiając na to, co spodoba się ukochanej osobie. Taki prezent nie wymaga od nas wielkiego wkładu finansowego, a jedynie trochę pracy i uczucia. Jednak efekt będzie zaskakujący, a pamiątka – niezastąpiona.