Zapisz się do newslettera

Zyskaj więcej
i ciesz się drukiem najwyższej jakości

Uwaga: wyrażenie ostatniej ze zgód dot. urządzenia końcowego jest niezbędne, abyśmy mogli wysyłać do Państwa informacje drogą elektroniczną na e-mail.

Newsletter

zapisz się

Blog

3 pomysły na taśmę LED w sypialni

14-01-2020

Największą zaletą popularnych taśm LED jest gwarancja miłego, przytulnego nastroju w pomieszczeniu, w którym je zastosujemy. Niezależnie od tego, gdzie taką taśmę umieścimy, pomoże nam ona stworzyć atmosferę sprzyjającą odprężeniu w domowym zaciszu w gronie bliskich.

Taśmy LED wykorzystać możemy w różnorodnych aranżacjach, zakładając je w korytarzu, salonie, a nawet w kuchni. W tym artykule zajmiemy się jednak inspiracjami, dotyczącymi taśmy LED w sypialni. Zobaczmy, jakie są korzyści z takich dekoracji i gdzie można umocować taśmę, aby spełniała swoje zadanie.

 

Pomysły na taśmę LED w sypialni

Sypialnia jest najbardziej intymnym miejscem w całym mieszkaniu. To tam przechowujemy nasze osobiste rzeczy, odprężamy się po pracy i, co najważniejsze – śpimy. Sypialnia dla wielu osób stanowi azyl, pomieszczenie, w którym mogą nareszcie odetchnąć po ciężkim dniu i cieszyć się chwilą dla siebie. Bywa także miejscem na tworzenie wspaniałych, romantycznych wspomnień z ukochaną osobą.

 

Taśma LED na ramie łóżka

Łóżko jest najważniejszym meblem w sypialni. Stanowi nie tylko miejsce do spania, gdyż to właśnie na nim się wygodnie układamy, czytając lub oglądając ulubiony serial. Komfortowy materac ułożony na mocnej ramie zapewnia nam możliwość pełnego relaksu oraz zdrowego snu. Taśma led opleciona wokół ramy łóżka pomoże nam stworzyć atmosferę, która sprzyjać będzie wykonywaniu ulubionych czynności. Osobom, które lubią efekty dźwiękowe, polecamy taśmę LED Activejet Music Stripe RGB, reagującą w rytm muzyki. Dzięki takiemu podświetleniu jeszcze bardziej będziemy mogli wczuć się w przedstawiony na ekranie świat lub też w większym stopniu docenić płynące z głośników dźwięki.

 

Taśma led w sypialni – podświetlenie zagłówka

To właśnie umieszczenie oświetlenia LED na zagłówku łóżka najbardziej sprzyja takim czynnościom jak czytanie, rozwiązywanie krzyżówek, czy, na przykład, granie w karty. Jest to jednak również świetna opcja na ułatwienie odprężenia po ciężkim dniu spędzonym w pracy. Ciepłe, delikatne światło o barwie białej lub w kolorach RGB pomoże nam zrzucić z siebie trudy wielu pracowitych godzin i zająć się czymś przyjemnym dla ciała i umysłu. Odpoczynek jest bardzo ważny dla każdego człowieka i właśnie dlatego wszyscy powinniśmy pamiętać o tym, aby zapewnić sobie każdego dnia chwilę dla własnej przyjemności. Warto również zadbać o to, aby otoczenie wprowadzało nas w dobry nastrój, umilając każdą chwilę spędzaną w domowej sypialni.

 

Podświetlenie półek w sypialni

Kolejny pomysłem na wykorzystanie taśm LED w sypialni, jest podświetlenie półek. Taka aranżacja wpłynie w dużym stopniu na nastój w całym pomieszczeniu. Do tego celu możemy wykorzystać zarówno światło ciemne, jak i zimne, dopasowując je do aktualnej aranżacji wnętrza. Taśmy LED stanowią doskonałą alternatywę dla różnego rodzaju kinkietów, które mają podświetlać pewne elementy i zapewniać drobne oświetlenie przestrzeni. Zamocowanie taśmy pod półkami zagwarantuje dobrą atmosferę i sprawi, że będziemy mogli poruszać się po pomieszczeniu bez konieczności zapalania odgórnego światła.

 

Dlaczego właśnie taśmy LED?

Diody ledowe wybierane są z wielu powodów. Największe korzyści z ich stosowania, to:

  • energooszczędność;
  • nie nagrzewają się, są więc bezpieczne;
  • świetnie oddają kolory, zarówno zimne, jak i cieple barwy;
  • szeroki wybór barw pozwala dobrać odpowiedni kolor światła do danego pomieszczenia;
  • taśmy LED podkreślają wygląd mebli i innych pomieszczeń w pokoju;
  • niektóre taśmy wyposażone są w specjalne piloty, umożliwiające zmianę koloru i barwy światła z dowolnego miejsca w pomieszczeniu.

 

Taśmy LED stały się bardzo popularne już kilka lat temu i do dziś stanowią jeden z najczęściej wybieranych elementów oświetlenia pomieszczeń w domu. Zastosowanie wybranej taśmy LED Actvejet w sypialni w podanych wyżej aranżacjach, na pewno podkreśli wyjątkowy nastrój pokoju.