Zapisz się do newslettera

Zyskaj więcej
i ciesz się drukiem najwyższej jakości

Uwaga: wyrażenie ostatniej ze zgód dot. urządzenia końcowego jest niezbędne, abyśmy mogli wysyłać do Państwa informacje drogą elektroniczną na e-mail.

Newsletter

zapisz się

Blog

Nowy Rok, nowe postanowienia - 6 motywacyjnych cytatów, które idealnie nadają się na plakat

21-01-2020

Rozpoczęliśmy nowy rok, co dla wielu z nas stanowi nowy początek, w który wchodzimy ze świeżymi postanowieniami. Niektórzy z nas chcą bardziej poświęcić się pracy, inni rodzinie, są osoby, które obiecują sobie schudnąć lub po prostu zacząć trzymać formę. Każdy o czymś marzy i każdy chce coś osiągnąć. Kluczem do sukcesu jest nie tylko stworzenie noworocznych postanowień, ale pamiętanie o nich. Często w toku codzienności zapominamy, jakie mieliśmy cele i przestajemy do nich dążyć. Co zrobić, aby noworoczne postanowienia nie wyleciały nam z głowy? Należy sobie o nich systematycznie przypominać i angażować się do działania, za pomocą motywacyjnych cytatów, uwiecznionych na domowych plakatach. Jakie hasła zachęcą nad do utrzymania obietnic w nowym roku?

 

Noworoczne postanowienia – cytaty motywacyjne

Istnieje wiele haseł, które mogą zmotywować nas do działania. Jeżeli jednak chcemy z nich w pełni korzystać, powinny one znajdować się w widocznym miejscu. Stąd właśnie pomysł z plakatem, który możemy powiesić na ścianie, aby każdego dnia przypominał nam o tym, żeby się nie poddawać. Przejdźmy jednak do samych haseł. Poniżej przedstawiamy kilka propozycji, które możemy wykorzystać jako motywację do podtrzymywania noworocznych postanowień.

 

„Przyszłość zaczyna się dziś, nie jutro”

Oklepane? Na pewno nie, jeżeli pomyślimy nad tym jednym zdaniem przez chwilę. Hasło to mówi nam o tym, że nie warto czekać na odpowiednią chwilę, na naszą wymarzoną przyszłość, która kiedyś tam być może nadejdzie. Jest to krótkie hasło, wzywające nas do tego, aby zacząć wykonywać noworoczne postanowienia już dziś, a nie odwlekać je o kolejny dzień.

 

„Dziś zrób, czego innym się nie chce, a jutro będziesz miał, czego inni pragną”

Doskonałe hasło motywacyjne dla leniuchów, którzy często stawiają na łatwiznę i rezygnują z wyzwań, ponieważ wydają im się zbyt wymagające. Pamiętajmy, że osiąganie celu wymaga czasu, niezależnie od tego, czy naszym marzeniem jest napisanie książki, czy wymodelowanie sylwetki – do jednego i drugiego potrzebować będziemy siły i wytrwałości. Warto jednak pamiętać, że rezultaty, choć trzeba na nie poczekać, będą niezastąpione.

 

„Nie znajdziesz spokoju w życiu, jeśli nie odnajdziesz go w samym sobie”

Idealny cytat dla osób zapracowanych, którzy obiecują sobie, że w tym roku nieco zwolnią i pozwolą sobie na więcej chwil relaksu. Pamiętajmy, że odpoczynek jest bardzo ważny dla naszego ciała i umysłu, i to on pozwala nam utrzymać zdrowie i cieszyć się życiem w pełni.

 

„Ludzie, którzy celów nie mają, pracują dla ludzi, którzy je mają”

To hasło na pewno spodoba się wszystkim osobom, które obiecują sobie w końcu zacząć swoją własność działalność gospodarczą. Jest to zawsze poważna decyzja, wiążąca się z dużym ryzykiem,  a więc powinna być podjęta rozważnie. Czasem jednak ludzie wahają się nie ze względu na to, iż nie mają odpowiednich umiejętności, ale dlatego, że boją się porażki lub zmiany trybu życia. Czasem jednak jest to decydujący krok w karierze, który powinien podjąć każdy, kto chce osiągnąć swoje cele zawodowe.

 

„Dni dzielą się na wygrane i te, w których nie walczyłeś”

Piękne słowa, które pokazują nam, że każdy dzień może być udany i każda próba sprawia, że jesteśmy bliżej celu. Jedno jest ważne – musimy coś robić. Przegramy tylko wtedy, gdy damy za wygraną.

 

„W nowym roku masz się nigdy nie poddawać!”

Bardzo proste, a jakże motywujące hasło, które przypomni nam o tym, co sobie obiecaliśmy, i że powinniśmy dążyć do celu każdego dnia, nie tylko na początku nowego roku.

 

Jak zrobić motywacyjny plakat?

Motywacyjny plakat stworzyć możemy własnoręcznie, przy pomocy arkusza papieru i flamastra, bądź … wykonać go w modernistycznym stylu, czyli z komputerem i drukarką. Osoby kreatywne mogą skorzystać z graficznego programu, ozdabiając hasło ciekawą grafiką. Nie jest to jednak konieczne, czasem wystarczy nam prosta czcionka na gładkim tle, aby wybrany przez nas cytat był wyraźny. Nie możemy jednak zapominać, jak ważny przy drukowaniu jest tusz do drukarki. Chcąc stworzyć plakat, który się nie rozmaże i przez cały rok będzie przypominał nam o naszym noworocznym postanowieniu, skorzystajmy z wysokiej klasy tuszów Activejet

Motywacyjne plakaty już niejednemu pomogły w drodze do celu. Łatwo jest bowiem obiecywać sobie, że coś zrobimy, trudniej tych obietnic dotrzymać. Dlatego warto postawić na tani i sprawdzony sposób zwiększenia chęci do działania. Wybierz cytat, który działa na ciebie najbardziej i powieś go nad biurkiem w domu lub w pracy. Dzięki temu na pewno nie zapomnisz o swoich postanowieniach.