Zapisz się do newslettera

Zyskaj więcej
i ciesz się drukiem najwyższej jakości

Uwaga: wyrażenie ostatniej ze zgód dot. urządzenia końcowego jest niezbędne, abyśmy mogli wysyłać do Państwa informacje drogą elektroniczną na e-mail.

Newsletter

zapisz się

Blog

Styl nowoczesny

16-06-2020

Wyrazistość, minimalizm i przejrzystość zamknięte w prostych formach – tak w skrócie można opisać styl nowoczesny. Prym wiedzie tutaj przestronność, brak zbędnych dekoracji i elementów mogących wprowadzać wizualny chaos. Dobór kolorów także nie jest przypadkowy – próżno szukać tutaj przesytu barw.

Styl nowoczesny jest niemałą gratką dla osób ceniących sobie prostotę i klasę. Rządzą tutaj skromność i naturalność nieprzesiąknięta zbędnymi bibelotami. O stylu nowoczesnym mówimy odnosząc się do ciekawych i niebanalnych form, jakie zapraszamy do naszych wnętrz. Można powiedzieć, że styl nowoczesny jest eklektyczny – łączy w sobie minimalizm z nutą klasyki. We wnętrzach spotkać zatem można subtelne dekoracje, bez ornamentów czy ozdobników. Styl nowoczesny lubi przestrzeń i jasność – brak tutaj zbędnych podziałów na strefy, wszystko staje się jedną całością. Często łączy się ze sobą pomieszczenia: salon z kuchnią, salon z przedpokojem, sypialnię z łazienką. 

Kolorystyka

Podstawową paletą barw, jaka wybierana jest do stylu nowoczesnego, jest niesłabnąca czerń, biel i szarość. Nierzadko dodaje się beże, czy odcienie pastelowe. Zestawiając ze sobą te kolory możemy uzyskać idealną przejrzystą harmonię! Ważne jest by pamiętać o umiarze i umiejętnej kompozycji barw – dzięki temu uzyskamy satysfakcjonujący efekt bez złudzenia monotonii. Można śmiało eksperymentować z jednym wyrazistym kolorem, przy zachowaniu dobrego smaku. Czerwień, zieleń czy żółć – możliwości jest wiele!

Bazując na czerni i bieli nie możemy zapomnieć o ważnych, a przy tym funkcjonalnych elementach jak choćby oświetlenie. Czasem nie przywiązujemy do niego dużej wagi kupując to, co nam się podoba. Dopiero później zwracamy uwagę na to, że piękna lampa nie do końca pasuje do wnętrza.

W tym miejscu warto wspomnieć o lampach wiszących od marki Activejet, które idealnie komponują się z każdym wnętrzem. Przykładem może być lampa wisząca LOLY oraz jej siostry lampy biurkowe. Lampy wiszące z serii LOLY są lampami uniwersalnymi doskonale wpasowującymi się w aranżację wnętrz. Dostępne są w trzech wariantach kolorystycznych: czarnym, białym i szarym, co sprawia, że możemy wybrać idealny dla siebie kolor, dopasowując go do pomieszczenia. Lampa LOLY jest nie tylko funkcjonalna – jest także piękną ozdobą przyciągającą wzrok. Dopełnieniem lampy wiszącej będą lampki biurkowe LOLY – również dostępne w trzech wersjach kolorystycznych. Ich nowoczesność sprawia, że stają się doskonałym rozwiązaniem! Lampy dają przyjemne światło, przez co można wszędzie je dopasować. Idealne rozwiązanie dla stylu nowoczesnego!

Dobór materiałów

Styl nowoczesny ma to do siebie, że pasują do niego niemal wszystkie materiały i to one odgrywają tutaj kluczową rolę. We wnętrzach świetnie sprawdza się drewno – w każdym odcieniu. Równie ciekawą propozycją są płytki drewnopodobne lub ceramiczne. Wykorzystać można beton, marmur czy granit. Wybór mebli nie należy do najprostszych, jednak daje nam wiele możliwości. Prym wiodą proste meble bez zbędnych zdobień. Miękkie tekstylia lubią styl nowoczesny, jednak i tutaj musimy zwrócić uwagę na brak zdobień czy haftów. Idąc tym tropem – wybór materiałów powinien być nie tylko funkcjonalny, ale i wytrzymały. Musimy jednak mieć na uwadze, by żaden materiał czy element nie zdominował całej przestrzeni.

Styl nowoczesny ściśle związany jest z przestrzenią, minimalizmem, subtelnością i harmonią. Próżno szukać tutaj feerii barw czy kolorowych zdobień. To styl pełen klasy i prostoty. Tutaj, jako ozdoby traktujemy nie dekoracje, a meble czy oświetlenie – to one stają się idealnym dopełnieniem. Styl nowoczesny staje się przeciwieństwem stylu klasycznego, choć ma w sobie jego elementy. Stawia na proste i efektywne rozwiązania, gdzie wszystko do siebie pasuje i współgra. To dość elastyczny styl, w którym możemy eksperymentować i komponować ze sobą wiele elementów z zachowaniem umiaru.