Zapisz się do newslettera

Zyskaj więcej
i ciesz się drukiem najwyższej jakości

Uwaga: wyrażenie ostatniej ze zgód dot. urządzenia końcowego jest niezbędne, abyśmy mogli wysyłać do Państwa informacje drogą elektroniczną na e-mail.

Newsletter

zapisz się

Blog

Sposoby na przechowywanie artykułów biurowych

28-07-2020

Niemal w każdym biurze znajdują się stosy piętrzących się dokumentów, nieaktualne notatki zajmujące miejsce czy wypisane długopisy. Zajmują one jedynie miejsce i drażnią. W jaki sposób poradzić sobie z dokumentami, których nie możemy wyrzucić, a nie chcemy, by zajmowały miejsce? Co zrobić z notatkami, które być może przydadzą się przy okazji kolejnego projektu? Jak przechowywać artykuły biurowe, które nie muszą być na biurku?

#1 – przechowywanie dokumentów

Przechowywanie dokumentów jest podstawą każdego biura. Jak wiemy istnieją dokumenty, których nie możemy pozbyć się przez jakiś czas – dotyczą one zarówno przestrzeni biurowej, ale i domowej. Zazwyczaj dokumenty te przekładane są z miejsca na miejsce bądź wepchnięte gdzieś, gdzie szybko o nich zapominamy, a w momencie, gdy chcemy je odszukać – tracimy jedynie czas i cierpliwość.  Prawidłowe przechowywanie dokumentów nie jest trudne, jednak wiąże się z pewnymi zasadami. Po pierwsze musimy wyposażyć się w segregatory, teczki lub pudełka. Następnie każdy z tych przedmiotów odpowiednio opisujemy i wkładamy do niego dokument. Właściwe korzystanie zarówno z segregatorów, jak i teczek, pozwala na zachowanie porządku i zaoszczędzenie czasu w chwili, gdy pilnie potrzebujemy sięgnąć po jakiś dokument. Dobrym rozwiązaniem są półki montowane na biurku, dzięki czemu najważniejsze dokumenty masz zawsze pod ręką! Dzięki plastikowym półkom umieszczonym piętrowo również możesz zachować porządek w dokumentach i mieć je zawsze przy sobie!

#2 – przechowywanie akcesoriów biurowych

Porządek w biurze to podstawa, dlatego nie powinniśmy mieć porozrzucanych akcesoriów po całym biurku. Mowa tutaj o długopisach, ołówkach czy spinaczach. Każdy z tych akcesoriów powinien mieć swoje miejsce. Artykuły piśmiennicze możesz włożyć do starego kubka, który posłuży jako organizer. Przybory takie jak linijki, spinacze czy zszywki możesz schować w piórniku lub niewielkim pudełku. Wszelkiego rodzaju notatniki, zeszyty czy skoroszyty najlepiej przechowywać w biurku lub w odpowiednio przygotowanym segregatorze. W biurku często chowamy także klipsy, taśmy klejące lub kleje, pinezki, przenośny dysk. Wrzucenie wszystkiego „do jednego worka” może spowodować olbrzymi chaos, dlatego warto w biurku zrobić przegródki i w nich tematycznie poukładać rzeczy.

#3 – przechowanie artykułów czyszczących

Przegródki biurkowe i tutaj zdadzą egzamin – dzięki nim można zagospodarować przestrzeń biurkową i odpowiednio poukładać artykuły czyszczące. Ważne, aby każdy przedmiot znalazł swoje miejsce, tak, by po skończonym dniu pracy z łatwością można było przetrzeć sprzęt, na którym pracowaliśmy. Tutaj pomocny okaże się podręczny zestaw do czyszczenia notebooków, laptopów, komputerów, ekranów i urządzeń elektronicznych od marki Activejet. Zestaw zawiera: antystatyczny płyn do czyszczenia wraz z mniejszym aplikatorem, dwustronną szczoteczkę ze schowkiem na płyn i ściereczkę z mikrofibry w eleganckim pudełeczku. Doskonale usuwa zabrudzenia i kurz osiadający na monitorze. W ofercie marki znajdziesz wiele innych przydatnych produktów takich jak patyczki do czyszczenia klawiatur, sprężone powietrze czy pianki do czyszczenia monitorów.

Mówi się, że wystarczy jedno spojrzenie na biurko pracownika, by poznać jego osobowość. Każde biurko, chcąc nie chcąc, staje się naszą wizytówką, która wiele potrafi powiedzieć. Właśnie dlatego dobra organizacja przestrzeni biurowej jest tak ważna i niesie za sobą wiele korzyści.