Zapisz się do newslettera

Zyskaj więcej
i ciesz się drukiem najwyższej jakości

Uwaga: wyrażenie ostatniej ze zgód dot. urządzenia końcowego jest niezbędne, abyśmy mogli wysyłać do Państwa informacje drogą elektroniczną na e-mail.

Newsletter

zapisz się

Blog

Wiosenne porządki biurowe z Activejet!

30-05-2020

Mówi się, że kto ma porządek na biurku, ten ma porządek w głowie. Jedni zgadzają się z tą tezą, inni mają zupełnie inne zdanie. Nie ulega jednak wątpliwości, że miejsce pracy powinno być czyste, a na biurku powinny znajdować się tylko najpotrzebniejsze rzeczy, aby nic nas nie rozpraszało.

Dla wielu z nas nadejście wiosny wiąże się z gruntownymi porządkami. Nieaktualne notatki, wypisane długopisy, sterta dokumentów, która powinna zostać schowana do segregatora – to tylko kilka przykładów.

Centrum dowodzenia

Nasze biurko powinno być swoistym centrum dowodzenia, na którym nie piętrzą się stosy dokumentów czy niepotrzebnych notatek. Dzięki komputerom i postępowi technologicznemu istnieje możliwość przechowywania ważnych dokumentów w chmurze lub na nośnikach. Osoby pracujące w biurach coraz częściej korzystają z zasady porządkowania papierów i rzeczy znajdujących się na biurkach. Idąc tym szlakiem – na biurku pozostaje jedynie laptop lub komputer i najważniejsze dokumenty. Cała reszta jest schowana. Mówiąc o laptopie – nie możemy zapomnieć o jego czystości. Nikt z nas nie lubi patrzeć na zabrudzony lub zakurzony monitor. Na rynku dostępne są środki do ekranów komputerów, takich jak na przykład zestaw do czyszczenia ekranów 2w1 od Activejet: AOC-269. W zestawie znajduje się ściereczka i płyn za pomocą którego pozbędziemy się uporczywego kurzu lub zanieczyszczeń z ekranu. Możemy skorzystać także z ciekawego rozwiązania jakie daje Activejet ACL-206 – zestaw czyszczący do notebooka idealnie nadający się zarówno do ekranu, jak i klawiatury.  

Coraz częściej spotyka się drukarki na biurkach, które zawsze są pod ręką. Jest to dobre rozwiązanie, ponieważ chcąc coś wydrukować, nie musimy odrywać się od pracy i iść do osobnego pomieszczenia, aby wyjąć wydrukowaną kartkę. Nic więc dziwnego, że kompaktowe drukarki zyskały wielu fanów. Częste korzystanie z drukarki sprawia, że i na niej znaleźć można wiele zanieczyszczeń. Warto wówczas skorzystać z produktu Activejet AOC-401 do mycia drukarek, sprawdzającego się nawet przy uporczywych i dużych zabrudzeniach.

Usuwanie wszędobylskiego kurzu czasami jest niezwykle trudne, szczególnie, gdy gromadzi się on w ciężko dostępnych miejscach, takich jak klawiatura. Właśnie między innymi dlatego powstało sprężone powietrze pozwalające oszczędzić czas i… nerwy. Activejet proponuje produkty dostępne w dwóch pojemnościach: 400ml oraz 600ml – w zależności od potrzeb. Produkt Activejet AOC-200 i AOC-201 świetnie poradzą sobie z kurzem i innymi zanieczyszczeniami. Dodatkowo – do czyszczenia klawiatury – można zastosować patyczki AOC-303 z płynem czyszczącym. Połączenie tych produktów sprawi, że nasza klawiatura będzie cieszyć się nie tylko pięknym wyglądem, ale i żywotnością, ponieważ dostający się do niej kurz może sprawić, że ta będzie bardziej podatna na uszkodzenia.

Sala konferencyjna na medal

Przygotowując salę konferencyjną na ważne spotkanie nie można zapomnieć o tym, aby uczestnicy czuli się dobrze i swobodnie. Dbając o szczegóły ustawiamy odpowiednio krzesła, przygotowujemy prezentację, wyświetlaną zazwyczaj na telewizorze i staramy się, by wszystko wyglądało estetycznie. Ludzie lubią porządek, dlatego też sala, do której zaprosimy uczestników musi być nienaganna. Nie obejdzie się zatem bez gruntownego sprzątania – ścieranie kurzy, mycie podłogi, odkurzanie. Zadbać należy także o czystość telewizora, na którym skupią się wszystkie oczy podczas prezentacji. Płyn czyszczący AOC-028 od Activejet sprawdzi się tutaj wzorowo! Jest produktem przeznaczonym do ekranów telewizorów i świetnie radzi sobie w każdych warunkach!

Etykiety

Kupując jakiś produkt, często znajdujemy na nim etykietę lub metkę, której ciężko się pozbyć, co niszczy cały wizualny efekt. Pudełka czy buteleczki można wykorzystać w biurze, np. jako organizery do niewielkich biurowych elementów (spinacze, zszywki). Ostatnimi czasy dość popularne stało się dawanie pojemnikom drugiego życia. Nim jednak to zrobimy, musimy dokładnie oczyścić powierzchnię tworzywa, jakie posiadamy. I o ile większość z nas zastosuje starą jak świat metodę z wodą, tak istnieją na to prostsze sposoby – preparaty do usuwania etykiet. Activejet proponuje produkt AOC-400, który został stworzony właśnie z myślą o – wcześniej wspomnianym – usuwaniu etykiet. Jego uniwersalność sprawi, że idealnie nada się nie tylko do biura, ale i gospodarstwa domowego.

Wiosna jest czasem, kiedy chcemy uporządkować swoje miejsce pracy, by z uśmiechem powitać pierwsze promienie słońca. Wybierając odpowiednie środki czystości staje się to o wiele prostsze, mało tego – oszczędzamy wówczas czas i nierzadko pieniądze.