Zapisz się do newslettera

Zyskaj więcej
i ciesz się drukiem najwyższej jakości

Uwaga: wyrażenie ostatniej ze zgód dot. urządzenia końcowego jest niezbędne, abyśmy mogli wysyłać do Państwa informacje drogą elektroniczną na e-mail.

Newsletter

zapisz się

Blog

Kolorowanka dla dorosłych do wydrukowania w domu - zrelaksuj się w domowym zaciszu

14-03-2020

Kolorowanki zazwyczaj kojarzą nam się z książeczkami dla dzieci, w których znajdują się proste rysunki do pokolorowania. Teraz jednak także dorośli mogą odnaleźć w sobie dziecięcą radość, wybierając szablony dla dorosłych. Są one znacznie bardziej skomplikowane niż te dla maluchów i wymagają sporego zasobu inwencji twórczej.

Naukowcy dowiedli, że kolorowanie to czynność, która pozwala odprężyć ciało, jednocześnie wyzwalając w nas ukryte pokłady kreatywności. Stworzone specjalnie dla dorosłych kolorowanki relaksacyjne stanowią nie lada wyzwanie, a jednak nie wywołują w nas stresu, a wręcz przeciwnie, pozwalają na nowo odkryć w sobie miłość do tworzenia, zapomnieć na chwilę o codziennych problemach i przenieść się w świat wyobraźni. Każdy moment spędzony na relaksie w domowym zaciszu, działa korzystnie na nasze samopoczucie psychiczne i fizyczne. Osoby, które twierdzą, że nie lubią odpoczywać, bo „nie mają, co robić” na pewno zmienią zdanie, korzystając z nowego sposobu na odprężenie. Pojawia się pytanie: gdzie kupić takie kolorowanki dla dorosłych? Z pewnością znajdziemy je w popularnych księgarniach lub sklepach papierniczych, ale wcale nie musimy nabywać ich w sklepie stacjonarnym. Gotowe szablony znajdują się bowiem w internecie, a przy pomocy odpowiedniego sprzętu, możemy wydrukować je w dowolnej chwili.

 

Kolorowanki relaksacyjne dla dorosłych – jak zrobić?

 

Jeżeli ktoś ma zdolności artystyczne, może sam sobie stworzyć gotowy szablon do kolorowania. Znacznie więcej osób korzysta jednak z gotowych przykładów, dostępnych w sieci. Wśród nich znajdziemy motywy z różnych dziedzin. Najpopularniejsze są zwierzęta oraz inne elementy przyrodnicze, choć często spotkać można różnego rodzaju abstrakcyjne wzory, które pokolorować możemy wedle własnego uznania. Wybór jest bardzo szeroki, dlatego bez problemu znajdziemy coś, co wpadnie w nasze indywidualne gusta. Jak jednak przenieść wybrany obrazek na papier? Do tego celu potrzebna nam będzie drukarka, czarny tusz oraz wysokiej jakości papier do drukarki. Polecamy przejrzeć kolekcję zamienników tuszów do drukarek Activejet, które pasują do najpopularniejszych modeli domowych urządzeń. Firma oferuje również dobrej jakości papier o odpowiedniej do drukowania gramaturze.

 

Jeżeli znamy podstawową obsługę drukarki, wydrukowanie szablonu jest naprawdę proste. Zanim jednak zaczniemy ten proces, upewnijmy się, że szablon będzie na papierze wyglądał tak, jak tego chcemy. Po pierwsze, wybierzmy rozmiar. Standardowe domowe drukarki umożliwiają drukowanie rozmiarów A4 i mniejszych, jednak niektóre większe urządzenia pozwolą nam na stworzenie większego formatu, a wtedy możemy naszą kolorowankę wydrukować w formie plakatu. Jakiekolwiek wymiary wybierzemy, zabawa z kolorowania z pewnością będzie tak samo dobra.

 

Relaks przy kolorowance – co daje?

 

Kolorowanie być może nie jest typową formą relaksu, a jednak zapewnia bardzo wiele korzyści. Pierwszą z nich jest odprężenie ciała. Podczas wybierania kolorów i tworzenia naszego obrazu, przestajemy myśleć o pracy i codziennych problemach. Nasz umysł co prawda w dalszym ciągu jest aktywny, jednak jest to aktywność relaksująca, kreatywna, pobudzająca do myślenia. Kolorowanie to czysta przyjemność, pozwalająca nam na nowo odkryć w sobie artystę, przenosząca nas w czasy dzieciństwa, kiedy to uwielbialiśmy spędzać czas na podobnych czynnościach.

 

My zaś przygotowaliśmy dla Was wyjątkową kolorowankę, którą z łatwością wydrukujecie w domowym zaciszu. Znajdziecie ją tu: http://bit.ly/kolorowankaAJ