Zapisz się do newslettera

Zyskaj więcej
i ciesz się drukiem najwyższej jakości

Uwaga: wyrażenie ostatniej ze zgód dot. urządzenia końcowego jest niezbędne, abyśmy mogli wysyłać do Państwa informacje drogą elektroniczną na e-mail.

Newsletter

zapisz się

Blog

Mysz idealna – przegląd myszek od Activejet

21-03-2020

Mysz komputerowa to niezbędny gadżet nie tylko każdego gracza, ale również wszystkich pracowników biurowych. Urządzenie to w znacznym stopniu ułatwia nam poruszanie się po komputerze oraz dostęp do różnych plików. Aktualnie na rynku mamy dostęp do różnych rodzajów myszy komputerowych. Jak wybrać tę idealną? Przedstawiamy kilka propozycji.

 

Mysz komputerowa przewodowa czy bezprzewodowa?

Decydując się na zakup myszki komputerowej, na początku musimy zastanowić się, czy interesuje nas model przewodowy, czy bezprzewodowy. W dzisiejszych czasach większym powodzeniem cieszą się te drugie, podłączane przez wtyczkę USB o określonym zasięgu. Myszki bezprzewodowe zapewniają większy komfort szczególnie wtedy, gdy chcemy operować myszą z większych odległości lub mieć szerszy zakres ruchu. Dobrą opcją dla zwolenników myszy bezprzewodowych, poszukujących urządzenia idealnego do podstawowej pracy na komputerze jest myszka Activejet 320BS. To bardzo kompaktowy model, wyposażony we wszystkie podstawowe funkcje, umożliwiające otwieranie i poruszanie się po plikach i stronach internetowych.

 

Mimo wysokiej popularności myszy bezprzewodowych, modele z przewodem wcale nie wyszły z użycia. A wśród z nich znajdziemy ciekawy model dla graczy mysz Activejet Gaming AMY-260 z sensorem optycznym, charakteryzująca się wyjątkową precyzją. Osoby, które grać nie lubią, ale przed komputerem spędzają dużo czasu i poszukują myszy z przewodem, na pewno zainteresują się klasycznym modelem AMY-360.

 

Mysz komputerowa dla graczy

Osoby, które nieco znają się na komputerach wiedzą, że myszka dla graczy może w wielu aspektach różnić się od standardowej myszki komputerowej. Różnice leżą przede wszystkim w mnogości funkcji. Myszki gamingowe, oprócz standardowych przycisków oraz kółka do przewijania wyposażone są również w dodatkowe opcje, wspomagające kontrolę nad grą. Model do gier AMY-208 charakteryzuje się precyzyjnym sensorem optycznym, lepszą rozdzielczością ruchu oraz szybszym czasem reakcji.  Wyposażony jest również w specjalne tryby podświetlenia, ułatwiające grę w ciemnych pomieszczeniach.

 

Dodatkowe funkcje w myszkach dla graczy są bardzo ważne, ponieważ to dzięki nim miłośnicy wirtualnych przygód, mogą sterować swoją postacią w pełni. Czasem sekundy dzielą bohatera gry od porażki i to właśnie szybka reakcja myszki pozwala na osiągnięcie sukcesu. Każdy, kto kocha grać na komputerze, powinien postawić na dobrej jakości mysz komputerową, która ułatwi poruszanie się po gamingowym świecie.

 

Jak wybrać dobrą myszkę komputerową?

Dobór odpowiedniej myszki komputerowej jest bardzo ważny dla każdego, kto chce móc cieszyć się komfortem pracy na komputerze. Na co zwrócić uwagę podczas zakupu? Większość myszek do użytku biurowego charakteryzuje się tymi samymi podstawowymi funkcjami, dwoma przyciskami, kółkiem na środku, czasem dodatkowym przyciskiem z boku lub z przodu. Poszczególne modele jednak często różnią się kształtem oraz czasem reakcji na ruch.

Myszka komputerowa powinna dobrze mieścić się w dłoni, a więc nie może być ani zbyt duża, ani zbyt mała. Kompaktowymi kształtami, które doskonale dopasowują się do chwytu, charakteryzują się modele AMY firmy Activejet. Choć ich rozmiary są nieco różne, każdy z tych produktów zapewni wygodę użytkowania. Warto zwrócić również uwagę na rozdzielczość ruchu myszki. Im wyższa, tym szybszy będzie czas reakcji. Myszki gamingowe wyposażone są w rozdzielczości ok. 3200DPI, jak w przypadku przedstawionego wcześniej modelu AMY-208. Jeżeli potrzebne jest nam urządzenie do użytku biurowego lub zwykłego przeglądania stron internetowych, w zupełności wystarczy nam rozdzielczość 1000 DPI, a w taką wyposażona jest myszka Activejet AMY-316.

 

 

Poszukując dobrej myszki komputerowej, warto zwrócić uwagę na parametry przedstawione w tym artykule. Zanim zdecydujemy się na zakup, musimy określić, do czego myszka będzie nam potrzebna i jakich funkcji od niej wymagamy. Wybór jest szeroki, a dzięki uniwersalnym kształtom myszek Activejet, każdy wybrany model zapewni wygodną pracę przy komputerze.