Zapisz się do newslettera

Zyskaj więcej
i ciesz się drukiem najwyższej jakości

Uwaga: wyrażenie ostatniej ze zgód dot. urządzenia końcowego jest niezbędne, abyśmy mogli wysyłać do Państwa informacje drogą elektroniczną na e-mail.

Newsletter

zapisz się

Blog

Jak zadbać o czystość w domowym gabinecie?

26-07-2020

Urządzenie strefy biurowej zawsze spotyka się z dużym wyzwaniem, wszak każdy z nas chce pracować w wygodnym i komfortowym miejscu, gdzie praca staje się przyjemnością, a nie przykrym obowiązkiem.

W miejscu, gdzie pracujemy powinien panować porządek: tyczy się to zarówno pracy poza miejscem zamieszkania, jak i pracy zdalnej. Ciężko pracować w nieładzie, gdzie na naszym biurku jest mnóstwo zbędnych i niepotrzebnych rzeczy, które mogą nas dekoncentrować. Co zrobić, by nasze biurko zawsze było czystym miejscem pracy? Wystarczy zadbać o kilka szczegółów by móc cieszyć się porządkiem! Pozbądź się nieaktualnych notatek, wypisanych długopisów, uporządkuj dokumenty, a zobaczysz, jak szybko odzyskasz harmonię!

Porządek o każdej porze

Biurko jest bez wątpienia najważniejszym elementem naszego biura i właśnie dlatego powinniśmy o nie należycie zadbać. Jedną z kluczowych kwestii jest to, aby po zakończonej pracy nie zostawiać po sobie nieporządku – najlepiej od razu uprzątnąć dokumenty lub notatki. Odłóż wszystkie rzeczy, które nie powinny być na biurku, na swoje miejsce. Przetrzyj laptop lub komputer, by uniknąć zabrudzeń na sprzęcie. Wypróbuj zestaw do czyszczenia ekranów 2w1 od Activejet: AOC-269. W zestawie znajduje się ściereczka i płyn, za pomocą którego pozbędziemy się uporczywego kurzu lub zanieczyszczeń z ekranu. Możemy skorzystać także z ciekawego rozwiązania jakie daje Activejet ACL-206 – zestaw czyszczący do notebooka idealnie nadający się zarówno do ekranu, jak i klawiatury. 

Marka Activejet proponuje także sprężone powietrze dostępne w dwóch pojemnościach: 400ml oraz 600ml – w zależności od potrzeb. Produkt Activejet AOC-200 i AOC-201 świetnie poradzą sobie z kurzem i innymi zanieczyszczeniami. Dodatkowo – do czyszczenia klawiatury – można zastosować patyczki AOC-303 z płynem czyszczącym. Połączenie tych produktów sprawi, że nasza klawiatura będzie cieszyć się nie tylko pięknym wyglądem, ale i żywotnością, ponieważ dostający się do niej kurz może sprawić, że ta będzie bardziej podatna na uszkodzenia.

Zadbaj także o czystość sprzętu biurowego – drukarki lub niszczarki. Często znajdują się one w pobliżu naszego biurka, by korzystanie z nich było wygodniejsze. Częste korzystanie z drukarki sprawia jednak, że i na niej znajduje się wiele zanieczyszczeń. Warto wówczas skorzystać z produktu Activejet AOC-401 do mycia drukarek, sprawdzającego się nawet przy uporczywych i dużych zabrudzeniach.

Porządek nawet w etykietach!

W biurze często pojawia się coś nowego – nowy sprzęt czy gadżet. Zazwyczaj przedmioty te mają na sobie etykietę lub metkę, której ciężko się pozbyć, przez zastosowany uprzednio klej. Zrywając etykietę często pozostają po niej ślady, co psuje cały wizualny efekt. Co zatem zrobić, by pozbyć się etykiety bez uszkodzenia przedmiotu, na którym się znajduje? Sięgnij po preparaty do usuwania etykiet. Marka Activejet proponuje produkt AOC-400, który został stworzony właśnie z myślą o – wcześniej wspomnianym – usuwaniu etykiet. Jego uniwersalność sprawi, że idealnie nada się nie tylko do biura, ale i gospodarstwa domowego. Dzięki niemu szybko i łatwo pozbędziesz się etykiet, a przedmiot, na którym były zostanie nienaruszony!

Regularność i systematyczność w robieniu biurowych porządków z pewnością wpłynie na jakość i większą efektywność podejmowanych działań. Zachowanie porządku w biurze nie jest zadaniem trudnym – wystarczy poznać kilka trików, dzięki którym codzienne sprzątanie swojej przestrzeni stanie małą tradycją, którą będziemy pielęgnować. Mało tego – wybierając odpowiednie środki czystości będzie to o wiele prostsze!