Zapisz się do newslettera

Zyskaj więcej
i ciesz się drukiem najwyższej jakości

Uwaga: wyrażenie ostatniej ze zgód dot. urządzenia końcowego jest niezbędne, abyśmy mogli wysyłać do Państwa informacje drogą elektroniczną na e-mail.

Newsletter

zapisz się

Blog

4 pomysły na kreatywną zabawę z dziećmi w domu

18-05-2020

Zastanawiasz się jak zorganizować czas w domu swojemu dziecku? Szukasz pomysłów na wspólne spędzenie weekendu? Kreatywne pomysły na zabawę są jednym z ciekawszych rozwiązań! Wyobraźnia dziecka ma niezwykłe możliwości, a zabawy, które ją wspomagają, mogą się opłacić również w przyszłości.

Rozwijanie wyobraźni u dziecka wspomaga twórcze myślenie, co może odbić się później w talentach artystycznych czy szybszej nauce. Możliwość korzystania z niestandardowych sposobów rozwiązywania trudnych sytuacji – w życiu dorosłym – bierze się w nas właśnie z tych zdolności, które wytworzyliśmy jeszcze w okresie dzieciństwa. Przedstawiamy zatem cztery sposoby na kreatywną zabawę z dzieckiem w domu, dzięki której będzie miało szansę rozwinąć skrzydła.

 

Stwórz swoją lampkę z Activejet!

Niech kreatywność nie ma końca! Jeśli Twoje dziecko lubi malować – mamy dla Ciebie świetny pomysł. Pozwól mu stworzyć malarskie dzieło…bezpośrednio na lampce. Taka lampka to nie tylko funkcjonalny gadżet, ale także powód do dumy dla każdego małego twórcy. Sięgnij po nasze wyjątkowe modele FIXI i RUDI i pozwól dziecku zamienić je w najbardziej wyjątkowe lampki na świecie. Wyjątkowe, bo – dzięki malunkom Twojej pociechy - jedyne w swoim rodzaju.

Lampka FIXI dostępna jest w 4 pastelowych kolorach: błękitnym, różowym, szarym i białym. Jej zabawny design w połączeniu z wyjątkową funkcjonalnością czyni ją fantastyczną lampką nocną do dziecięcego pokoju. Wbudowana bateria 2000 mAh pozwala łatwo przenosić lampkę bez konieczności dostępu do źródła zasilania.

Z kolei RUDI to uroczy renifer, który skradnie serce każdego malucha. Możliwość zmiany barwy światła od ciepłej do zimnej, w połączeniu z regulacją natężenia światła, czyni ją doskonałą towarzyszką dziecięcych wieczorów. Którą lampkę wybierzesz do wspólnego malowania?

 

Kolorujemy, ale można wyjść za linię!

Kolorowanki w dzisiejszych czasach są bardzo łatwo dostępne. Internet oferuje setki obrazków, które wystarczy wydrukować na własnej drukarce. Do podstawowej wersji tej aktywności wystarczą zatem wydrukowane kolorowanki i kredki, których zapewne Twoje dziecko ma mnóstwo. Warto dać wybrać dziecku obrazek, który chce kolorować. Oczywiście przy zwykłym kolorowaniu dziecko nie powinno wychodzić za linię – co uczy cierpliwości, a smoki zazwyczaj są zielone – co będzie wskazywało na pewne tradycje kulturowe. Tym razem jednak pozwól mu działać według jego woli. Może smok powinien być żółty? Może trzeba mu dorysować skrzydła? Albo trzyma w łapie czekoladę? Kontur kolorowanki to tylko kanwa dla wyobraźni dziecka; niebieskie psy czy różowe rakietowe samochody też są w porządku. Nim jednak zdecydujemy się na domowy wydruk, wybierzmy taki tusz, który dokładnie odwzoruje czarne kontury! Marka Activejet posiada szeroki wybór tuszów do znanych modeli drukarek. Przykładem może być czarny tusz AH-652BR od Activejet kompatybilny z urządzeniami HP.

Kolorowanie jednak można pociągnąć dalej – do tego będą potrzebne tylko nożyczki, taśma klejąca i wykałaczki szaszłykowe (mogą być też jakiekolwiek dłuższe patyczki, nawet wcześniej użyte kredki). Obrazek wystarczy wyciąć, przykleić go do patyka i w ten sposób dajemy mu życie. Dzięki temu można stworzyć teatrzyk kukiełkowy wystawiany na pufie czy kanapie lub po prostu wziąć udział w zabawie jaką dziecko samo wymyśli. Niezależenie od fabuły, pozwól dziecku wymyślać niesamowite historie dla waszych nowych bohaterów i sam bierz w nich udział.

 

Zróbmy sobie teatr!

Które dziecko nie lubi się przebierać i odgrywać swoich ulubionych bohaterów? Wielu dorosłych ludzi bierze udział w wydarzeniach, w których może przybrać inną rolę i ubrać się w stylu np. lat 20. XX wieku. Dom oferuje niezwykle dużo możliwości. Koc zawieszony na sznurze od prania może być kurtyną, a podłoga w salonie sceną. Wymyśl razem ze swoim dzieckiem fabułę przedstawienia: warto wiedzieć jacy są ulubieni bohaterowie bajek twojego dziecka. Jeśli dziecko jest starsze i będzie miało taką ochotę możecie nawet wspólnie stworzyć scenariusz i nauczyć się kwestii – wtedy zabawa może rozciągnąć się na kilka dni. Materiałów do przebierania w domu macie aż za dużo: karton posłuży za makietę samolotu, prześcieradło stworzy ducha, długi szal czy ręcznik mogą być peleryną, długa spódnica i odświętna sukienka mamy stanie się suknią księżniczki, z pustych butelek sklejonych taśmą można stworzyć plecak rakietowy, a z butów na szpilkach można zrobić rogi. Możliwości jest mnóstwo!

 

A może tak papierowe RPG?

Ta propozycja skierowana jest do dzieci w starszym wieku, zwykle najlepiej działa dla dzieciaków, które potrafią już się skupić na kilka godzin i wejść w rolę, która została im przypisana. Papierowe RPG polega na odgrywaniu postaci w przygodzie określonej przez scenariusz (który możesz stworzyć sam lub skorzystać z gotowego) dziejącej się w wybranym systemie – jego zasady określa podręcznik. W rozgrywce występuje także element losowy w postaci rzutów kośćmi, zwykle mających na celu przetestowanie czy dana akcja się uda, czy jednak nie. Scenariusz opowiadany jest przez tzw. Mistrza Gry, a Bohaterowie Graczy mają wpływ na wszystko w jego fabule. Można by w skrócie rzec, że jest to nieco lepsza wersja gier planszowych, ponieważ ty sam jesteś pionkiem i na własnej skórze (czy raczej we własnej wyobraźni) doświadczasz wszystkiego, co się dzieje w trakcie rozgrywki. Warto dać się ponieść wyobraźni i wejść w ten niesamowity i szeroki świat gier fabularnych!

Sposobów na wspólną zabawę z dzieckiem jest mnóstwo. Czasem wystarczy sięgnąć pamięcią do własnego dzieciństwa i wybrać swoją ulubioną, kreatywną zabawę, do której wystarczy kawałek wolnej przestrzeni i własna kreatywność!

Z okazji Dnia Dziecka nasze lampki LAMB, MIKI, FIXI, PIGI i RUDI znajdziesz w Sferis w wyjątkowych cenach - sprawdź koniecznie!