Zapisz się do newslettera

Zyskaj więcej
i ciesz się drukiem najwyższej jakości

Uwaga: wyrażenie ostatniej ze zgód dot. urządzenia końcowego jest niezbędne, abyśmy mogli wysyłać do Państwa informacje drogą elektroniczną na e-mail.

Newsletter

zapisz się

Blog

Cegła w kuchni? Czemu nie!

19-09-2020

Cegła kojarzona jest ze stylem industrialnym, gdzie zyskała drugie życie. Najczęściej można spotkać ją w aranżacjach loftowych, gdzie najczęściej wiedzie prym. Materiał ten stosowany jest niemal od zarania dziejów, jednak jego surową formę zaczęto wykorzystywać od niedawna. Utożsamiana jest z surowością, ale i klasą. Dziś wiemy już, że doskonale sprawuje się w naszych wnętrzach, wprowadzając do niego nutę awangardy i nieszablonowości.

Najczęściej wykorzystywana jest w salonie, gdzie zdobywa uznanie i pochwały. Wiele osób jednak coraz chętniej zaprasza cegłę do innych pomieszczeń, gdzie również doskonale się spisuje. Przykładem może być kuchnia. I choć wydaje się to niemożliwe, tak cegła w kuchni potrafi ożywić, a nawet ocieplić przestrzeń!

Zaproś cegłę do swoich wnętrz

Naturalna, czerwona cegła w kuchni doskonale koresponduje z nowoczesnym i industrialnym stylem. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby dopasować ją do innych stylów. Najchętniej sięga się po płytki o fakturze i wyglądzie cegły. Rozwiązanie to jest praktyczne, ponieważ możemy wybrać taki wzór i kolor jaki nam się podoba. Niektóre płytki barwione są na biało lub inne odcienie, co daje znacznie więcej możliwości. Ważne jest, aby pamiętać o tym, że cegła jest wymagającym materiałem, dlatego kuchnia powinna zostać zachowana w jednolitej konwencji. Jeśli będzie się w niej dużo działo – cegła może przytłoczyć przestrzeń lub sprawić, że będzie się ze sobą gryzła.

Istnieje kilka możliwości, jakie mamy do wyboru mówiąc o cegle w kuchni.

  • Cegła na całej ścianie – dość odważne i oryginalne zarazem posunięcie. Cała ściana w cegle prezentować się będzie nienaganne i awangardowo. Jeśli dobierzemy do niej odpowiednie wyposażenie kuchni wraz z nieprzytłaczającym kolorem innych ścian, wówczas mamy pewność, że taka aranżacja zachwyci każdego, kto na nią spojrzy!
  • Cegła nad kuchennym blatem to jedno z bezpieczniejszych rozwiązań. Wybierając to miejsce dalej mamy pewność, że nasza kuchnia nabierze nowego wyrazu i niepowtarzalnego klimatu. Warto jednak pamiętać, że przestrzeń nad blatem kuchennym wymagać będzie od nas większej uwagi i pielęgnacji, aby wygląd cegły cieszył nas jeszcze przed długie lata.
  • Cegła jako element konstrukcyjny – cegła jest materiałem, z którego powstają budynki, dlatego idąc tym tropem możemy postawić na obudowanie płytkami elementów konstrukcyjnych takich jak wyspa kuchenna czy ścianka działowa. Ważne jest, aby zachować umiar – zbyt duża ilość cegły przytłoczy pomieszczenie.

Nie taka cegła czerwona…

Zarówno klasyczna czerwona cegła, jak i barwiona ma swój niepowtarzalny urok, który warto podkreślić. Odpowiednio doświetlając cegłę możemy nadać jej nowego wyrazu będącego niemal dziełem sztuki! Jeśli nasza cegła zajmuje całą ścianę warto postawić na subtelne kinkiety, które podkreślą jej charakter. Produktem idealnym będzie listwa HOLLY marki Activejet – jej nowoczesna forma pięknie oświetli i podkreśli każdą przestrzeń, stając się ozdobą kuchni. Listwa wykonana jest z metalu w kolorze czarnego matu, co doskonale wkomponuje się w ścianę. Cegła nad kuchennym blatem zostanie pięknie podkreślona przed podszafkowe oświetlenie: stylowa lampa punktowa marki Activejet idealnie się do tego nadaje!

Nie możemy zapominać o lampie górnej wiszącej, która powoli dodatkowo oświetlić kuchenną przestrzeń dodając jej efektywności i uroku. Tutaj doskonale sprawdzi się lampa wisząca SISI od Activejet. Jej minimalistyczna, acz wyrazista forma nie przytłoczy pomieszczenia, a pięknie się w nie wkomponuje.

Cegła jest materiałem, który coraz częściej gości w naszych wnętrzach. To piękne podkreślenie szykowności i stylu, które za każdym razem robi wrażenie. Rozwiązanie to staje się awangardową alternatywą przełamującą schematy. Zapraszając cegłę do kuchni mamy pewność, że wprowadzi ona klasę i nowy wyjątkowy wydźwięk!