Zapisz się do newslettera

Zyskaj więcej
i ciesz się drukiem najwyższej jakości

Uwaga: wyrażenie ostatniej ze zgód dot. urządzenia końcowego jest niezbędne, abyśmy mogli wysyłać do Państwa informacje drogą elektroniczną na e-mail.

Newsletter

zapisz się

Blog

Ekologia w wydaniu Activejet

05-03-2020

W ostatnich latach świadomość tego, jak ważna jest troska i walka o nasze środowisko znacząco wzrosła. Za sprawą akcji promujących recykling, ekologiczny styl życia i utrzymywanie czystości w parkach i lasach, przestrzeń każdego z nas zaczęła zmieniać się na lepsze. Nie walczymy tylko o porządek, lecz w szczególności o zdrowie wód, gleb i powietrza, z których korzystamy, oraz zapewnienie bezpieczeństwa dla fauny i flory. Dobro naszej planety jest priorytetem również dla Activejet, dlatego stosujemy się do światowej klasy standardów ekologicznych.

 

Dlaczego ekologia jest tak ważna?

Plastik, w zależności od jego rodzaju, rozkłada się od 100 do 1000 lat. Aby całkowicie rozłożyć jedną reklamówkę natura potrzebuje 450 lat. Obecnie największym zagrożeniem, z jakim zmaga się nasza planeta, jest zjawisko mikroplastiku, czyli cząsteczek tworzyw sztucznych o średnicy mniejszej niż 5mm. Mikroplastik znajdujący się w wodzie staje się częścią pokarmu mieszkających w morzach i ocenach organizmów, wpływając nie tylko na ich zdrowie, lecz przedostając się w ten sposób do naszego układu pokarmowego. Pomimo niespożywania rybich wnętrzności, odkryto, że jego cząsteczki przenikają do ich układu krwionośnego oraz mięśni.

 

Problem plastiku w liczbach

O tym jak globalną katastrofą jest zanieczyszczenie plastikiem najlepiej mówią statystyki. Liczby są wręcz zatrważające! Ze statystyk możemy dowiedzieć się między innymi o tym, że:

 

  • Każdego roku do mórz i oceanów trafia 8 000 000 ton plastikowych odpadów, z czego 236 tysięcy ton stanowi mikroplastik.
  • Obecnie na powierzchni oceanów znajduje się pięć skupisk utworzonych z plastikowych odpadów, nazywanych wyspami. Jedna z nich dorównuje Francji swoją powierzchnią.
  • Szacuje się, że do 2020 roku ilość plastików w morzach i oceanach zwiększy się 10-krotnie.
  • W 2014 roku obliczono, że stosunek masowy ilości plastików w morzach do ryb wynosił 1:5.
  • W okolicach Wielkiej Pacyficznej Plamy Śmieci organizmy morskie spożywają więcej plastiku niż swojego naturalnego pożywienia.
  • W skali świata tylko 9% plastikowych odpadów trafia do recyklingu, a 12% kończy w spalarniach. Większość z nich trafia na wysypiska albo wprost do środowiska naturalnego.
  • W Europie około aż 40% produkcji tworzyw sztucznych to opakowania.

 

W czasach, kiedy prywatne gospodarstwa domowe posiadają osobne kosze do sortowania śmieci ciężko sobie wyobrazić, że wciąż istnieją koncerny, które znacznie naginają lub nie przestrzegają zasad ustanowionych w trosce o środowisko naturalne. Niestety problem nadprodukcji, braku recyklingu i nielegalnego pozbywania się odpadów oraz ścieków nadal jest praktykowany przez nieuczciwych producentów, wciągających w swój proceder nieświadomych niczego konsumentów.

Tony szkodliwych resztek produkcyjnych każdego roku trafiają na wysypiska lub są „zamiatane pod dywan”. Jako marka odpowiedzialna społecznie Activejet redukuje ilość odpadów do minimum, a wszystkie odpady produkcyjne i opakowania poddane są ścisłemu recyklingowi. Staranny dobór części składowych produktów pozwala wykluczyć lub zminimalizować użycie tych, które mogą posiadać szkodliwy wpływ na środowisko.

Activejet wie, że samo stosowanie się do zasad ekologii i świadomego zarządzania produkcją nie wystarczy, dlatego podejmujemy współpracę z partnerami, którzy swoje działanie opierają na proekologicznych standardach oraz rozpowszechniamy ekologiczne podejście do biznesu wśród swoich pracowników, dostawców, a nawet odbiorców.

W duchu walki z globalnym zanieczyszczeniem coraz częściej spotykana jest moda na zero waste, którą łatwo wprowadzić do własnego domu. Jej założeniem jest niemarnowanie, planowanie i poddawanie recyklingowi w szczególności plastikowych odpadów. Jeśli Ty również chcesz, tak jak Activejet, zrobić coś dla środowiska, spróbuj zastosować te proste zasady we własnym domu, wyjdzie Ci to na korzyść również finansowo!

 

Poznajcie naszą filozofię ekologiczną!

Filozofia ekologiczna Activejet to 6 powodów, które czynią z nas markę odpowiedzialną społecznie:

- Po pierwsze starannie dobieramy części składowe produktów, aby minimalizować ich szkodliwy wpływ na środowisko.

- Po drugie rygorystycznie przestrzegamy norm – system zarządzania wdrożony w naszych zakładach produkcyjnych jest zgodny z normą środowiskową ISO 14001 oraz normą jakości ISO 9001.

- Po trzecie - recyklingujemy wszystkie odpady produkcyjne i opakowania.

- Po czwarte - poddajemy się kontroli – nasza marka certyfikowana jest przez międzynarodową grupę BSI oraz TUV Rheinnland.

- Po piąte chętnie edukujemy pracowników, dostawców i odbiorców w zakresie ekologicznego podejścia do biznesu.

- Po szóste - bezwzględnie wymagamy od swoich partnerów spełniania tych samych wysokich standardów proekologicznych, które obowiązują w naszej firmie.