Zapisz się do newslettera

Zyskaj więcej
i ciesz się drukiem najwyższej jakości

Uwaga: wyrażenie ostatniej ze zgód dot. urządzenia końcowego jest niezbędne, abyśmy mogli wysyłać do Państwa informacje drogą elektroniczną na e-mail.

Newsletter

zapisz się

Blog

Back to school - lampki idealne do nauki

20-07-2020

Dziecko, w czasie szkolnym, spędza dużo czasu przy biurku, szczególnie w momencie, kiedy odrabia zadania domowe, przygotowuje się na następne zajęcia lub uczy się. Chcąc zapewnić dziecku prawidłowe otoczenie do nauki musimy w szczególności zadbać o właściwe oświetlenie – to dzięki niemu oczy naszej pociechy nie będą się tak szybko męczyć, a efektywność z nauki zdecydowanie wzrośnie.

Optymalnym światłem biurkowym jest to, które generuje odpowiednią jasność wynoszącą 1000 lumenów. Drugą, równie ważną kwestią jest dobrze dopasowana barwa światła – taka, która pobudza organizm do działania; nie może być zbyt jaskrawa. Jeśli w lampce biurkowej zamontujemy ciepłe światło, efektywność naszego dziecka może nie być zadawalająca, ponieważ barwa ta sprzyja odprężeniu i uspokojeniu. Jest ona najlepsza w sferze sypialnianej. Do nauki zatem najlepszym rozwiązaniem będzie biała barwa światła z niebieskim zabarwieniem.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze lampki biurkowej?

Przede wszystkim na funkcjonalność i uniwersalność, niemniej nie możemy zapomnieć o atrakcyjności produktu. Gdy dni są coraz krótsze, a za oknem szybciej robi się ciemno znalezienie kompromisu pomiędzy tymi elementami może być trudne, tym bardziej, że prawidłowe ustawienie światła koreluje z koncentracją. Do nauki, czytania czy pisania, najbardziej optymalnym światłem jest oświetlenie punktowe, które powinno doświetlać strefę, jaką przeznaczamy na wykonywanie powyższych czynności. Doskonale sprawdzą się tutaj lampki biurkowe marki Activejet. Jedną z propozycji jest designerska lampka ORION. Jej wyginająca się obudowa pozwoli na idealne ustawienie kąta świecenia lampki, co zminimalizuje możliwość zasłaniania światła podczas pracy przy biurku. Lampka posiada wielobarwne podświetlenie podstawy, co jeszcze bardziej wpływa na atrakcyjność – zarówno lampki jak i całego pokoju.

Młodzieży z pewnością przypadnie do gustu lampka o prostym kształcie – BORIS od Activejet to skandynawski design, który doskonale prezentuje się w każdym wnętrzu. Lampka umożliwia zmianę barwy światła – od ciepłej, przez neutralną, do zimnej. Ponadto posiada regulację natężenia światła, co sprawia, że staje się absolutnym must have każdego pokoju.

To jednak nie wszystko! W ofercie marki Activejet znajdziesz lampki również dla młodszych dzieci! Przykładem może być lampka FIXI – dostępna w kolorze: różowym, niebieskim, szarym i białym. Lampki FIXI mają elastyczną główkę, która pozwoli dokładnie oświetlić miejsce do nauki. Lampka doskonale sprawdzi się także jako lampka nocna – to prawdziwa gratka dla małych miłośników ciekawych gadżetów!

Niekonwencjonalne rozwiązania = praktyczne rozwiązania!

Nie każde dziecko lubi naukę przy biurku – zdarza się, że nasze pociechy sprawniej przyswajają wiedzę siedząc na łóżku, a nawet na podłodze. I w tym wypadku powinniśmy zadbać o odpowiednie oświetlenie, jednak jak to zrobić? Warto zwrócić uwagę na lampę stojącą marki Activejet – ARIA. Została ubrana w klasyczny matowy czarny kolor. Właśnie dlatego doskonale wkomponuje się w każdą przestrzeń – począwszy od salonu, przez sypialnię, na pokoju dziecięcym skończywszy. Głowica lampy jest płaska, w formie tarczy; została ona wyposażona w efektywne energetyczne źródła LED, a elastyczna szyjka umożliwia dokładne nakierowanie źródła światła. Lampa jest na tyle uniwersalna, że – po zakończonej nauce – można przenieść ją do strefy sypialnianej i postawić obok łóżka. Wówczas dziecko będzie mogło spędzić czas z ulubioną książką lub komiksem.

Oświetlenie strefy biurkowej jest bardzo ważne – to właśnie między innymi światło bezpośrednio wpływa na naszą koncentrację i efektywność. Zapewnij swojemu dziecku idealne oświetlenie! Marka Activejet zachęca do sięgnięcia po nieszablonowe lampki, które będą służyć przez długie, długie lata!