Zapisz się do newslettera

Zyskaj więcej
i ciesz się drukiem najwyższej jakości

Uwaga: wyrażenie ostatniej ze zgód dot. urządzenia końcowego jest niezbędne, abyśmy mogli wysyłać do Państwa informacje drogą elektroniczną na e-mail.

Newsletter

zapisz się

Blog

Aplikacje na telefon, dzięki którym edytujesz zdjęcia

24-07-2020

Smartfon stał się naszym codziennym towarzyszem, którego zabieramy ze sobą niemal wszędzie: do pracy, na uczelnię, na spotkanie towarzyskie. Pełni on wiele funkcji i niekiedy jest naszą trzecią ręką! Pozwala na utrzymywanie kontaktów z bliskimi; organizację czasu wraz z planowaniem go; przypomina o ważnych wydarzeniach. Nic więc dziwnego, że dziś smartfon ma niemal każdy.

Będąc na wycieczce czy chcąc uchwycić jakąś chwilę najczęściej sięgamy właśnie po smartfona. To właśnie nim zazwyczaj fotografujemy to, co wydaje nam się interesujące. Chętnie dzielimy się tym i puszczamy dalej w świat. I choć robienie zdjęć jest dość powszechną praktyką, tak obróbka surowego zdjęcia już niekoniecznie.

Dlaczego warto poddawać zdjęcia obróbce?

Dzięki edytorom zdjęć możemy uzyskać jeszcze lepszy efekt i „podrasować” nasze zdjęcia – sprawić, by kolory były bardziej intensywne, dodać fotografii nuty tajemniczości, rozjaśnić je lub przyciemnić. Taka edycja od razu dodaje zdjęciu dynamiki – już niewielka zmiana może korzystnie wpłynąć na odbiór zdjęcia. Na rynku istnieje wiele profesjonalnych narzędzi do obróbki zdjęć, ale często są one skomplikowane i nierzadko płatne.

Jednak nic straconego!  Do amatorskiej obróbki zdjęć wystarczą aplikacje, które z łatwością zainstalujesz na telefonie i już po kilku kliknięciach uzyskasz piękne zdjęcie! Przyjrzyjmy im się bliżej.

Aplikacje, które pozwolą Ci edytować zdjęcia w telefonie

  • Snapseed

To doskonała aplikacja pozwalająca już w kilka minut edytować zdjęcia. Jej największym atutem jest mnogość efektów i filtrów, jaki możemy nałożyć na naszą fotografię. Aplikacja dostępna jest na urządzenia z systemem Android oraz iOS. Snapseed umożliwia podstawową edycję: ustawienie kontrastu, balansu bieli, jasności, wyostrzenia czy nasycenia barw, a także kadrowania. Już same filtry dają nam wiele możliwości, ponieważ możemy dowolnie je konfigurować – zmieniając ich nasycenie.

  • VSCO

Aplikacja zyskała całe grono miłośników – na Instagramie można z łatwością znaleźć hasztagi mówiące o tym, że zdjęcie przerobione jest w tym narzędziu. Nic dziwnego – aplikacja jest bardzo ciekawa i intuicyjna. Posiada szereg presetów, które m.in. imitują zdjęcia analogowe czy retro. Nakładając filtr użytkownik ma możliwość dostosować go do zdjęcia zmniejszając jego natężenie. W aplikacji mamy także możliwość ustawienia kontrastu, czy zmniejszenie lub zwiększenie jasności. Nie zapomniano o możliwości kadrowania czy ustawieniu ostrości.

  • Adobe Lightroom

Jeden z najpopularniejszych programów do edycji zdjęć doczekał się swojej mobilnej wersji, którą można pobrać całkowicie za darmo! I choć niektóre funkcje są płatne, tak te bezpłatne w zupełności wystarczą do ciekawej obróbki zdjęcia. Aplikacja umożliwia redukcję prześwietleń, wyostrzenia zdjęcia lub nadanie kontrastu. Największą zaletą narzędzia jest funkcja automatycznej korekcji zdjęcia. I tutaj nie pominięto presetów – szeroka gama pozwala na wybranie czegoś idealnego dla siebie!

  • PicsArt Photo Studio

Doskonała aplikacja, pozwalająca nie tylko na obróbkę zdjęć, ale i na tworzenie kolaży. Narzędzie daje użytkownikowi wiele tekstur oraz efektów, które po nałożeniu, tworzą niebanalne obrazy. Aplikacja posiada także możliwość korygowania niedoskonałości na twarzy, przez co staje się absolutnym must have dla fotografii portretowej. W aplikacji znajdziemy także presety, które możemy nałożyć na zdjęcie, jednak większość z nich jest płatnych.

Robienie zdjęć telefonami komórkowymi jest czynnością bardzo popularną, niemniej warto zadbać również o odpowiednią obróbkę zdjęć, która doda im dynamiki i głębi. Kto wie, może taka fotografia stanie się później ozdobą Twojego salonu? Wystarczy, że obrobione zdjęcie wydrukujesz, a następnie powiesisz w swoim mieszkaniu. Zaopatrz się w dobrej jakości tusz i papier i stwórz idealną kompozycję! Firma Activejet poleca się do domowych wydruków.