Zapisz się do newslettera

Zyskaj więcej
i ciesz się drukiem najwyższej jakości

Uwaga: wyrażenie ostatniej ze zgód dot. urządzenia końcowego jest niezbędne, abyśmy mogli wysyłać do Państwa informacje drogą elektroniczną na e-mail.

Newsletter

zapisz się

Blog

Sprytne sposoby na oświetlenie toaletki

22-10-2020

Toaletka to miejsce, gdzie zwykłe lustro i stolik nabierają nowego wymiaru – subtelności, kobiecości i finezji. To miejsce wielowymiarowe, gdzie codziennie rano wykonywany jest makijaż lub dobierana biżuteria. Wieczorem zaś zamienia się w relaksujący kącik, gdzie można nałożyć kojącą maseczkę na twarz. Nie dziwi zatem fakt, że toaletka może być prawdziwym spełnieniem marzeń.

Decydując się na toaletkę warto jednak zwrócić uwagę na najważniejszą kwestię – oświetlenie. Bez niego makijażowe rytuały mogą spalić na panewce, ponieważ niewystarczająca ilość światła skutecznie to utrudni. Najlepszym rozwiązaniem byłoby postawienie toaletki pod oknem – nic nie zastąpi naturalnego światła. Niestety często nie ma możliwości by usytuować mebel w tym miejscu, a lampa sufitowa to zdecydowanie za mało. Jak zatem oświetlić toaletkę?

Barwa światła podstawą

Jednym z kluczowych elementów, jakie należy wziąć pod uwagę to barwa światła – powinna być jak najbardziej zbliżona do światła dziennego. Co to oznacza? Wybór powinien paść na żarówki o barwie 5000-6500 Kelwinów oraz wskaźniku Ra na poziomie co najmniej 80. Barwa ta sprawia, że nasza skóra ma naturalny kolor, przez co z łatwością dobierzemy odpowiednie kosmetyki.  Pamiętajmy o tym, że lampa powinna znajdować się na wysokości twarzy, najlepiej po obu jej stronach, tak, aby dobrze oświetlała całą twarz. 

Lampy odpowiednie do toaletki

Odpowiedni dobór lampy w dużej mierze zależy od tego, jak prezentuje się nasza toaletka – czy jest na tyle duża, by pomieścić dwie lampki, czy może jest nieco mniejsza? Niezależnie od tego rozwiązań jest wiele!

Lampki biurkowe

Lampki biurkowe są praktyczne i funkcjonalne, nie dziwi zatem fakt, że są dość popularną formą, jeśli chodzi o dodatkowe oświetlenie. Lampki biurkowe doskonale sprawdzą się także roli oświetlenia toaletki! Wielbicielkom minimalizmu i prostoty z pewnością przypadnie do gustu lampka biurkowa LOLY od marki Activejet. Jej niebanalny wygląd sprawia, że lampa stanowi nie tylko doskonały element oświetlenia, ale także świetną dekorację. Dostępna jest w trzech kolorach: szarym, białym i czarnym, dzięki czemu możemy dopasować je do ogólnej kolorystyki toaletki i całego wnętrza. Innym ciekawym akcentem może być lamka biurkowa CARMEN marki Activejet – jej minimalistyczny design i uniwersalny czarny kolor sprawiają, że lampka odnajdzie się w każdym wnętrzu doskonale oświetlając toaletkę!

Lampa stojąca

Wybierana jest najchętniej w momencie, kiedy toaletka jest mniejszych rozmiarów, co uniemożliwia zastosowanie na niej lampek biurkowych po obu stronach lustra. I choć forma ta jest znacznie mniej popularna, tak staje się bardzo praktyczna i efektowna. Stawiając lampy stojące po obu stronach toaletki masz gwarancję doskonałej atmosfery! Warto jednak pamiętać o tym, aby lampy były odpowiedniej wysokości - tak, aby światło dobrze oświetlało naszą twarz. Doskonale sprawdzi się tutaj lampa stojąca ARIA od Activejet. Ciekawy design tej lampy podłogowej sprawia, że świetnie wpasuje się w każdą przestrzeń i styl – od klasycznego po nowoczesny. Lampa posiada trzystopniową regulację intensywności świecenia, co pozwala dobrać oświetlenie idealne!

Paski LED

Miłośniczkom nowoczesnych rozwiązań z pewnością przypadnie do gustu montaż taśmy LED za lustrem. Ta prosta, acz przyciągająca wzrok forma stworzy doskonały klimat! Umieszczając wokół lustra taśmę LED możesz mieć pewność, że diody zostaną równomiernie rozłożone, co sprawi, że zapomnisz o źle doświetlonej twarzy! Do takiego montażu doskonale sprawdzą się taśmy LED IP65 od Activejet. Taśmy mają długość 3 metrów przez co dopasujesz je idealnie do przestrzeni za lustrem! W zestawie załączony jest także zasilacz, dzięki czemu taśma będzie gotowa do użycia zawsze wtedy, kiedy jej potrzebujesz.

Istnieje wiele możliwości, z jakich możemy skorzystać w momencie, kiedy chcemy odpowiednio oświetlić toaletkę. Warto pamiętać o kilku kluczowych elementach, jak choćby barwie światła, by móc cieszyć się doskonałym oświetleniem zawsze, gdy tego potrzebujemy!