Zapisz się do newslettera

Zyskaj więcej
i ciesz się drukiem najwyższej jakości

Uwaga: wyrażenie ostatniej ze zgód dot. urządzenia końcowego jest niezbędne, abyśmy mogli wysyłać do Państwa informacje drogą elektroniczną na e-mail.

Newsletter

zapisz się

Blog

Stwórz swój własny przepiśnik!

10-12-2020

Często jest tak, że zapisujemy przepis na ciasto czy inną potrawę, na pierwszej lepszej kartce papieru. Wrzucamy ją następnie do sterty innych kartek, które – nie posegregowane, gubią się lub plątają tu i tam. Obiecujemy sobie, że „kiedyś” coś z tym zrobimy, jednak „kiedyś” nigdy nie nadchodzi, zaś sterta przepisów rośnie. Zapomnij o tym! Świetnym sposobem na zachowanie porządku w przepisach jest przepiśnik.

Przepiśnik to zeszyt, w którym zapisywane są wszystkie przepisy. Właśnie dzięki temu żaden przepis czy receptura nie zginą w odmętach rozrzuconych kartek. Mało tego – z łatwością możemy zrobić taki przepiśnik w domu i spersonalizować tak, aby posiadał wszystkie najpotrzebniejsze cechy.

Zalety przepiśnika

Nie ulega wątpliwości, że każdego dnia natłok obowiązków może nas przytłoczyć. Zazwyczaj sięgamy wówczas po szybkie przekąski, które nie są zdrowe – wręcz przeciwnie. Nic nie zastąpi dobrze zbilansowanego posiłku pełnego w witaminy i minerały wpływające na poprawę funkcjonowania naszego organizmu. Dzięki przepiśnikowi wszystkie przepisy masz pod ręką i możesz znaleźć taki przepis na potrawę, której przygotowanie nie będzie wymagało poświęcenia dużej ilości czasu! Zobacz jakie zalety posiada przepiśnik!

  • Najbardziej sprawdzone przepisy w jednym miejscu, bez konieczności przeszukiwania np. stron internetowych;
  • Zawsze masz go w zasięgu ręki pod warunkiem, że będzie znajdował się w kuchni;
  • Z racji tego, że to Twój przepiśnik prawdopodobnie znajdą się w nim Twoje ulubione przepisy, które będą nieocenione w chwili, kiedy zaprosisz do siebie gości;
  • To prawdziwy pomysłodawca na danie, jeśli nie masz pojęcia co ugotować!

Stwórz swój własny przepiśnik!

Olbrzymią zaletą przepiśników jest to, że można zrobić je samodzielnie. Kluczowa będzie podstawa. W tym celu możemy wykorzystać dwie tekturki służące za pierwszą i ostatnią stronę. Możesz wybrać dowolny rozmiar, taki, jaki będzie dla ciebie najlepszy. Na krótszym boku tektury zrób otwory za pomocą dziurkacza, pamiętaj, aby otwory były w tych samych miejscach! Podobną czynność wykonamy na kartkach, które będą środkiem przepiśnika – możesz wybrać dowolny kolor papieru, jednak pamiętaj o odpowiedniej jego grubości.

Zwróć uwagę na papiery fotograficzne marki Activejet! Marka proponuje aż 5 modeli papieru błyszczącego i 2 rodzaje papieru z powłoką żywiczną. Papiery doskonale radzą sobie z wszelkiego rodzaju wydrukami i doskonale przenoszą na papier kolory. Dobrej jakości papier to jednak nie wszystko – ważny jest także użyty tusz. I tutaj z pomocą przychodzi marka Activejet – wybór tuszów i tonerów jest naprawdę szeroki. Każdy produkt posiada wszelkie niezbędne certyfikaty, gwarantujące najwyższą jakość i niezawodność.

Możesz przygotować wzór kartek na komputerze, a następnie połączyć je, wraz z okładkami, za pomocą metalowych kółek z zawiasami lub przewiązać je wstążką. Dzięki temu w każdej chwili możesz dołożyć do przepiśnika kolejne strony sprawiając, że się powiększy. Kiedy kanwa zostanie złożona, możesz opcjonalnie przyozdobić strony lub okładki. Możesz nawet wykonać zdjęcie przyrządzonych przez siebie potraw i wkleić je do przepiśnika, co stanie się dodatkową, kuchenną, pamiątką! Z czasem sama odkryjesz wszystkie zalety przepiśnika!

Przepiśnik jest zeszytem, gdzie zapisywane są przepisy kulinarne – te najlepsze i najbardziej lubiane. Wielką gratką jest stworzenie własnego przepiśnika i spersonalizowanie go doskonale do własnych potrzeb. Spróbuj swoich sił i stwórz własny przepiśnik!