Zapisz się do newslettera

Zyskaj więcej
i ciesz się drukiem najwyższej jakości

Uwaga: wyrażenie ostatniej ze zgód dot. urządzenia końcowego jest niezbędne, abyśmy mogli wysyłać do Państwa informacje drogą elektroniczną na e-mail.

Newsletter

zapisz się

Blog

Oświetlenie sypialni – na co należy zwrócić uwagę?

17-09-2020

Sypialnia jest jednym z ważniejszych pomieszczeń naszego domu – to tutaj odpoczywany, zażywamy chwil relaksu z ulubioną książką czy serialem. Często zdarza się, że oddaje nasz charakter i podkreśla to, co jest dla nas najważniejsze, wszak to najczęściej w sypialni dostrzec można ramki ze zdjęciami czy rzeczy odpowiadające naszym zamiłowaniom.

Oświetlenie odgrywa kluczową rolę w każdym pomieszczeniu – pozwala stworzyć idealną atmosferę w zależności od indywidualnych potrzeb. Zupełnie inne oświetlenie wykorzystamy w kuchni czy łazience, inne w domowym biurze, a jeszcze inne właśnie w sypialni. Czym powinniśmy się kierować w wyborze oświetlenia do sypialni?

Zwróć uwagę na temperaturę światła

Sypialnia utożsamiana jest ze strefą odpoczynku i relaksu, dlatego też powinniśmy postawić tutaj na ciepłą barwę światła, która nie tylko stworzy przyjemny klimat, ale i nada pomieszczeniu przytulności i osobliwej atmosfery. Wybierając więc żarówki zwróć uwagę na barwę, która powinna wynosić poniżej 6000 Sięgając po ciepłą barwę światła ocieplone zostanie całe wnętrze, co pozytywnie wpłynie na komfort przebywania w tym miejscu.

Oświetlenie na piątkę z plusem!

Podobnie jak w innych pomieszczeniach, tak i w sypialni główną rolę odegra oświetlenie zamontowane na suficie. Przy wyborze lampy warto zwrócić uwagę na to, aby pasowała do całego wystroju wnętrza. Doskonałą propozycją będzie lampa wisząca COCO marki Activejet. Jej klasyczny, wyjątkowy kształt i kolorystyka zyskały nowoczesne wykończenie w postaci metalowej siatki. Będzie ona wyróżniającym się dodatkiem do każdego wnętrza, zaś dzięki standardowemu gwintowi E27 zamontujesz żarówkę idealnie dopasowaną do jego klimatu i przeznaczenia. Inną równie ciekawą propozycją jest seria lamp wiszących LOLY – ich niebanalny wygląd sprawia, że lampy stanowią nie tylko element oświetlenia, ale także doskonałą dekorację. Dostępne są w trzech modnych kolorach: białym, czarnym i szarym, co daje możliwość idealne dopasowania ich do kolorystyki sypialni.

Nie bez znaczenia jest także strefa tuż przy łóżku – tutaj należy wziąć pod uwagę czy sypialnia jest miejscem jedynie przeznaczonym do snu, czy może lubimy tuż przed pójściem spać poczytać ulubioną lekturę. Jeśli tak – sięgnijmy po lampki nocne. Ważne jest, aby zostały ustawione w pobliżu łóżka w taki sposób, aby włącznik znajdował się na wyciągnięcie ręki. Dzięki temu komfort użytkowania lampek znacznie wzrośnie. Warto zwrócić tutaj uwagę na lampki biurkowe, które doskonale sprawdzą się w roli lampek nocnych. Przykładem może być seria lampek NICOLE - ich minimalizm, funkcjonalność i ciekawy design sprawiają, że stają się piękną ozdobą każdego pomieszczenia! Dostępne są w 3 kolorach: czarnym, białym i szarym.

Zdarza się, że w sypialni znajduje się wydzielona strefa na garderobę i toaletkę. Tutaj powinniśmy sięgnąć po nieco inną barwę światła – neutralną lub zimą, obie dobrze oddają kolory i sprzyjają skupieniu i koncentracji, co przyda się szczególnie w chwili wyboru stylizacji. Warto pamiętać o tym, że najlepiej sprawdzi się tutaj światło punktowe, podobnie w przypadku toaletki, która powinna być odpowiednio oświetlona – tak, aby zabiegi przy niej wykonywane nie stanowiły dyskomfortu. I tutaj doskonale sprawdzą się wcześniej wspomniane lampki biurkowe!

Coraz chętniej wybiera się także lampy podłogowe jako dodatkowe źródło oświetlenia. To dość ciekawe rozwiązanie dla wnętrz urządzonych w nowoczesnym stylu! Lampy podłogowe są funkcjonalne, ale i designerskie, co dodatkowo podkreśla charakter wnętrza. Zastanawiasz się nad wyborem lampy stojącej? I tutaj z pomocą przychodzi marka Activejet i lampa ARIA! Czarna matowa barwa, prostota i minimalizm wyróżniają tę lampę. Jej cechą charakterystyczną jest płaska, okrągła głowica w formie tarczy, a efektywne energetyczne źródło LED jest zbliżone do naturalnej barwy światła, przez co wpływa na wydłużenie czasu aktywności naszego organizmu. Dzięki elastycznej szyjce, lampę można wyginać, co sprawia, że dostosujemy punkt światła do naszych potrzeb. Ponadto ARIA posiada trzystopniową regulację intensywności świecenia.

Zastanawiając się, jakie oświetlenie do sypialni będzie odpowiednie musimy wziąć pod uwagę kilka kluczowych kwestii, które pomogą nam w wyborze. Sypialnia jest miejscem, do którego chętnie wracamy, w którym odpoczywamy i relaksujemy się. Właśnie dlatego tak ważny jest właściwy dobór światła – włącznie z barwą. Pamiętaj, aby wybrane produkty nie przytłaczały przestrzeni, a dodawały jej uroku! Dzięki temu stworzysz idealną przestrzeń!