Zapisz się do newslettera

Zyskaj więcej
i ciesz się drukiem najwyższej jakości

Uwaga: wyrażenie ostatniej ze zgód dot. urządzenia końcowego jest niezbędne, abyśmy mogli wysyłać do Państwa informacje drogą elektroniczną na e-mail.

Newsletter

zapisz się

Blog

Lampy na specjalne okazje

16-08-2016


Światło ma niebagatelny wpływ na nasz nastrój, pomaga nam się rozluźnić i nabrać motywacji do pracy. Jak wykorzystać tę wiedzę w aranżowaniu oświetlenia na specjalne okazje, takie jak spotkanie z przyjaciółmi lub romantyczna kolacja? Podpowiadamy, czego nie może zabraknąć na ważnych wydarzeniach w waszym domu.

Skrupulatnie planujemy wystrój naszego mieszkania, tak aby zarówno domownicy, jak i nasi goście czuli się w nim dobrze. Nie zapominamy o oświetleniu – ono także jest przecież częścią aranżacji wnętrza. Zdarzają się jednak sytuacje, kiedy szczególnie zależy nam na stworzeniu wyjątkowego klimatu. Spotkanie z przyjaciółmi z dawnych lat, romantyczna kolacja czy urodziny dziecka to wydarzenia wymagające odpowiedniej atmosfery. Rodzaj światła i nasze samopoczucie są ze sobą silnie związane – powinniśmy zatem wykorzystać ten naturalny potencjał.

Buduj bliskość

Ciepła barwa światła, ta o wskaźniku poniżej 3500K, pomaga nam się zrelaksować. To jednak nie wszystko – ciepłe odcienie nadają skórze przyjemny kolor, a także zachęcają do kontaktu. Wszędzie tam, gdzie zależy nam na atmosferze sprzyjającej rozmowie, powinniśmy wybrać światło o cieplejszej barwie. 

W okolicy stołu, przy którym jemy kolację, możemy zamontować taśmy LED. Zapewnią dyskretne, a jednocześnie wyraźne światło. Jeśli lubimy oryginalne rozwiązania, taśmy możemy przymocować do brzegów blatu. Po wyłączeniu światła ogólnego efekt będzie niesamowity! Strefę wypoczynkową – sofy, kanapy i półki z książkami – możemy oświetlić kinkietami. Także i w tym przypadku po wyłączeniu światła ogólnego zyskamy przyjemne, ciepłe wrażenie.

Postaw na kilka punktów

W salonie, gdzie najczęściej przyjmujemy gości, powinniśmy postawić na kilka źródeł światła. W zależności od naszych potrzeb, możemy dowolnie oświetlać i zaciemniać poszczególne części pokoju. Efektu dopełni inteligentnie rozplanowane oświetlenie dekoracyjne – na przykład dodatkowy kinkiet przy lustrze lub nad obrazem. Kilka lub kilkanaście punktów świetlnych daje nam w zasadzie nieograniczone możliwości tworzenia kompozycji. Ze względu na dużą ilość wykorzystywanej energii, najrozsądniejszym wyborem jest oświetlenie LED – diody Activejet świecą nawet do 30 000 godzin, a każdy produkt jest objęty 3 – letnią gwarancją.