Zapisz się do newslettera

Zyskaj więcej
i ciesz się drukiem najwyższej jakości

Uwaga: wyrażenie ostatniej ze zgód dot. urządzenia końcowego jest niezbędne, abyśmy mogli wysyłać do Państwa informacje drogą elektroniczną na e-mail.

Newsletter

zapisz się

Blog

Dziecięcy pokój – zobacz, co musisz wiedzieć

20-09-2020

Urządzanie pokoju naszej pociechy może być niemałym wyzwaniem, ponieważ to tutaj nasze dziecko spędza swój wolny czas, rozwija się, uczy i bawi. Aranżacja powinna być zatem przemyślana – nic nie powinno być przypadkowe. Najczęściej pokoje dziecięce urządza się na kanwie stylu skandynawskiego, ponieważ to on łączy w sobie wszystko to, co kojarzone jest z dziecięcą beztroską – ciepłem, przytulnością, subtelnością, ale i kreatywnością.

Kolorystyka

Jednym z podstawowych elementów jest odpowiedni dobór kolorystyki. Wszystko tak naprawdę zależy od tego, w jakim wieku jest nasza pociecha. Zupełnie inne barwy wybierzemy do pokoju niemowlęcia, a inne do pokoju młodzieżowego. Jeśli sami podejmujemy decyzję o doborze kolorów kierujemy się funkcjonalnością i praktycznością. Najczęściej wybiera się pastelowe odcienie barw, które nadają pomieszczeniu wcześniej wspomnianej przytulności. Nie bójmy się także mocniejszych akcentów kolorystycznych – można stworzyć piękne połączenie, które zachwycać będzie jeszcze przez długie lata! Zamiast jednolitych kolorów postaw na tapety – to dość ciekawy element we wnętrzach, niemniej pamiętajmy o umiarze. Chcąc udekorować pokój tapetą zróbmy to na jednej ze ścian. Dla dzieci oferowane są specjalne tapety nawiązujące np. do ulubionej bajki. To jednak nie wszystko – dzięki tapetom można wybrać intrygujący wzór, który pozwoli na stworzenie ciekawej aranżacji!

Funkcjonalność to pojęcie, którym powinniśmy się kierować na każdym etapie urządzania dziecięcego pokoju – szczególnie, kiedy wybieramy meble. Powinny być one praktyczne – dzieci rosną szybko, zatem zamiast wybrać łóżko, które za rok będziemy wymieniać sięgnijmy po większy model. Na rynku dostępnych jest mnóstwo łóżek, zatem wybór nie powinien być trudny!

 

Oświetlenie

Dziecięcy pokój pełni wiele funkcji – jest strefą, gdzie nasze dziecko odpoczywa, uczy się, ale i relaksuje. Właśnie dlatego odpowiedni wybór oświetlenia jest tak ważny – powinniśmy wyposażyć pokój w kilka źródeł światła, aby dobrać je później do odpowiedniej aktywności. Głównym światłem powinna być lampa górna, która prawdopodobnie wykorzystywana będzie najczęściej. Doskonale sprawdzą się tutaj lampy wiszące o nieszablonowych formach. Przykładem może być lampa wisząca HOLLY marki Activejet. Ta piękna lampa pozwoli na stworzenie wyjątkowego klimatu dziecięcego pokoju!

Lampka nocna okaże się tutaj niezbędna i to jej musimy poświęcić nieco więcej uwagi. Ustawiona obok łóżka pomaga w zasypianiu, ale też daje poczucie bezpieczeństwa. Wybierzmy takie produkty, które będą mile kojarzyć się dzieciom. Doskonałym przykładem jest lampka LED od Activejet – MIKI. Lampka pozbawiona jest ostrych krawędzi, o które dziecko mogłoby się skaleczyć. Wyglądem przypomina myszkę, co może stać się dodatkowym elementem dekoracyjnym. Lampka MIKI dostępna jest w dwóch kolorach: pastelowym różu oraz błękicie.

Równie ciekawą propozycją jest lampka nocna FIXI, która pozwala na bardzo subtelne oświetlenie kącika dziecka. Lampka ta przypadnie do gustu także starszym dzieciom. Lampka FIXI wyróżnia się elastyczną główką, co pozwala na oświetlenie miejsca, które w danej chwili są potrzebne. FIXI dostępna jest w czterech kolorach: białym, szarym, różowym i błękitnym. Lampki – zarówno MIKI jak i FIXI – wyróżnia jeszcze jedna cecha: można po nich malować flamastrami, przez co dziecko może puścić wodzę fantazji i stworzyć wyjątkowy, a zarazem idealny dla siebie produkt!

Urządzając pokój dziecięcy powinniśmy kierować się przede wszystkim potrzebami najmłodszych. Pokój powinien być funkcjonalny, ale i pozwalający na prawidłowy rozwój. Wybierz odpowiednią kolorystykę, meble oraz oświetlenie, a Twoja pociecha z pewnością będzie chętnie spędzała czas w swoich czterech kątach!