Zapisz się do newslettera

Zyskaj więcej
i ciesz się drukiem najwyższej jakości

Uwaga: wyrażenie ostatniej ze zgód dot. urządzenia końcowego jest niezbędne, abyśmy mogli wysyłać do Państwa informacje drogą elektroniczną na e-mail.

Newsletter

zapisz się

Blog

Domowe dekoracje na Halloween

26-10-2020

Czarownice, zombie czy wampiry niebawem zagoszczą w naszych domach i zaproszą by wraz z nimi dać się ponieść halloweenowym zabawom. Tego wieczoru nasze domy zamienią się w istne świątynie przyozdobione dyniami i powszechnymi motywami wyjętymi z filmów grozy. Dzięki samodzielnie wykonanym halloweenowym dekoracjom atmosfera tego dość nietypowego święta trwa dłużej, dając domownikom możliwość refleksji, wspomnień i rozmowy. Oswaja nieco ten tajemniczy moment, w którym wspominamy naszych bliskich i pozwala znaleźć w nim odrobinę radości. Zwłaszcza tym najmłodszym. Podpowiadamy, jak zrobić niektóre dekoracje we własnym domu!  

Dyniowe lampiony

Lampion z dyni robi się bardzo prosto. Najpierw odcinamy górę, przytrzymując łodyżkę. Wbijamy nóż ukośnie i tniemy dość głęboko. Ostrożnie podważamy wieczko dyni i je zdejmujemy. Dużą łyżką wyjmujemy ze środka miąższ i pestki, tak, by pozostawić ok. 1,5 - 2 cm warstwę przy wnętrzu skórki. Po wyjęciu miąższu, wykrawamy dynię małym, ostrym nożykiem. Do większych dyń możemy włożyć lampki. Idealnie sprawdzą się LED-owe lampki Activejet. Będą bezpieczne i nie spowodują zagrożenia pożarowego. W przypadku małych dyń, gdy używamy świeczek tealight, lepiej pozostawić lampion otwarty, aby „przykrywka” nie przypalała się od środka.

Gałgankowe duchy

Masz w domu stare zapomniane białe serwetki lub inny materiał w tym kolorze? Wykorzystaj je i stwórz duszki! Rozłóż materiał i włóż do niego wypełnienie np. z innej tkaniny lub gąbki, następnie uformuj z nich kulę. Tuż pod nią zawiąż cienką nitką, tak by kula przypominała głowę – boki tkaniny puść wolno. W tej sposób otrzymasz sylwetkę duszka! Dla wzmocnienia efektu naklej mu jeszcze oczy z czarnego papieru.

Krwawe świeczki

Podobają Ci się krwawe świeczki? Z powodzeniem wykonasz je samodzielnie, zamiast wydawać na nie pieniądze. W tym celu wykorzystaj posiadane już przez siebie białe świece różnej wielkości (te porządnie nadpalone dadzą jeszcze lepszy efekt). Następnie stop nad nimi zwykłą czerwoną świecę, aby kawałki wosku spadały z niej na białe świeczki niczym krople krwi. Gotowe świece ustaw na jakiejś podstawce, na przykład płytce.

Girlanda halloweenowa

To świetny pomysł, do którego potrzebujesz: odpowiedniego papieru, kleju lub taśmy dwustronnej, nożyczek, sznurka lub dratwy. Wystarczy wydrukować elementy, które posłużą nam do udekorowania girlandy. Mogą to być pająki, pajęczyna, duszki czy dynie – wybór jest ogromny! Następnie mocujemy wydrukowane elementy na sznurku, a później znajdujemy mu odpowiednie miejsce! Elementy znajdujące się na girlandzie możemy śmiało wykorzystać do przystrojenia okna.

Nic nie stoi na przeszkodzie, by nieco bardziej przyozdobić swoje wnętrza i wydrukować halloweenowe plakaty lub sprawić dziecku przyjemność i wydrukować dla niego kolorowanki. Pamiętajmy, że do wydruków potrzebujemy dobrego jakościowo papieru oraz tuszu. Tutaj z pomocą przychodzi marka Activejet – w ofercie znajdziesz szeroki wybór papieru fotograficznego oraz tuszów doskonałych do najpopularniejszych modeli drukarek.

Halloween przybyło do nas zza oceanu i niemal od razu zyskało rzeszę fanów. To świetna okazja do tego, aby spędzić czas w gronie rodziny, wspólnie stworzyć dekoracje, a następnie przyozdobić nimi dom. Ozdoby te mogą zostać z nami na dłużej, wszak dynia z lampionu zawsze wygląda świetnie!