Zapisz się do newslettera

Zyskaj więcej
i ciesz się drukiem najwyższej jakości

Uwaga: wyrażenie ostatniej ze zgód dot. urządzenia końcowego jest niezbędne, abyśmy mogli wysyłać do Państwa informacje drogą elektroniczną na e-mail.

Newsletter

zapisz się

Blog

Czym kierować się przy wyborze drukarki?

06-01-2017

Posiadanie drukarki w domu to coraz częściej konieczność. Wobec ogromnej liczby ofert na rynku pojawia się jednak pytanie: którą wybrać? Tak jak we wszystkim, dobrze kierować się względami praktycznymi. Kolejną ważną kwestią jest wybranie sprzętu ekonomicznego, tak aby drukowanie w domu było oszczędne. 

Atramentowa czy laserowa? To pierwsze pytanie, które zadajemy sobie szukając odpowiedniej drukarki. Dodajmy zatem pytanie pomocnicze: do czego będziemy naszej drukarki używać? Jeśli najczęściej drukujemy dokumenty tekstowe, możemy postawić na drukarkę laserową. Tego typu drukarka dobrze znosi duże obciążenia - będziemy mogli wydrukować nawet kilkadziesiąt tysięcy stron miesięcznie. Ponadto sprzęt laserowy jest odczuwalnie tańszy w eksploatacji. 

Z kolei jeśli zależy nam na dobrej jakości wydruku, dużo lepszym wyborem będzie drukarka atramentowa. Polegając na drukarce atramentowej, możemy znacznie obniżyć koszty wydruku kolorowych dokumentów i zdjęć.  

W sklepach pojawia się coraz więcej wielozadaniowych sprzętów drukujących. Możemy zatem nabyć drukarkę, która obsługuje także funkcję skanera i kserokopiarki. Oprócz tego mamy do wyboru urządzenia, które umożliwiają drukowanie bezprzewodowe. Po odpowiednim ustawieniu routera, z drukarki będą mogły korzystać wszystkie osoby posiadające dostęp do sieci. Będziemy mogli wygodnie drukować obrazy wprost z naszego smartfonu czy tabletu. To dość duże udogodnienie, jeśli zależy nam na szybkim wydruku bez konieczności włączania komputera. 

Pośród wielu innych wskaźników, w opisie drukarki widnieje także gramatura papieru. Co to oznacza w praktyce? Papier o gramaturze 100 g/m2 jest przeznaczony do dokumentów, natomiast ten o wskaźniku 200 g/m2 i wyższym to już papier do drukowania zdjęć. Jeśli zatem zamierzasz drukować także zdjęcia i obrazy, pamiętaj, żeby w opisie drukarki gramatura papieru wynosiła co najmniej wspomniane 200 g/m2.