Aktualności

Activejet ponownie doceniony przez PC World

23-05-2017

Redakcja miesięcznika PC World po raz kolejny przeprowadziła wielki test alternatywnych materiałów eksploatacyjnych do drukarek atramentowych. Tym razem pod lupę wzięto m.in. skomplikowane kartridże głowicowe do urządzeń HP. W tej kategorii liderem ponownie okazała się marka Activejet, która została wyróżniona jako „Najlepsza opłacalność” oraz „Najlepsza wydajność”.

Test PC World obejmował wszystkie etapy użytkowania produktu: od instalacji, poprzez ogólną jakość kasetek z atramentem, aż po kluczowe parametry drukowania. Zwycięski tusz – Activejet AH-650BR (czarny) i AH-650CR (kolorowy) – został doceniony przede wszystkim za doskonałą wydajność i znakomity stosunek opłacalności do jakości. Produkty Activejet pozwalają na wydrukowanie 618 stron w przypadku tuszu kolorowego oraz aż 1039 stron w przypadku tuszu czarnego, czym zdecydowanie wyprzedzają swoich konkurentów. Na uwagę zasługuje również niski koszt wydrukowania 100 stron, który przy użytkowaniu zamienników Activejet wynosi zaledwie 10,51 zł – niemal dwukrotnie mniej niż w przypadku laureata drugiego miejsca i niemal pięciokrotnie mniej niż w przypadku ostatniego produktu na liście. Pięcioletnia gwarancja, łatwy montaż pojemnika oraz czytelna instrukcja obsługi uzupełniają listę zalet zwycięskiego produktu.

– Zwycięstwo w niezależnym teście przeprowadzonym przez branżowych ekspertów to dla naszej marki wyjątkowe wyróżnienie oraz potwierdzenie, że rynek docenia wysiłek, jaki wkładamy w tworzenie naszych produktów – powiedział Rafał Ornowski, Pełnomocnik Zarządu ACTION S.A. ds. Marki. – Tego typu testy porównawcze pozwalają nie tylko wyłonić lidera rynku, ale także zweryfikować marketingową narrację wielu producentów, która często okazuje się daleka od rzeczywistości. Dzięki temu klienci otrzymują obiektywną wiedzę na temat rzeczywistej jakości i wydajności produktów dostępnych na rynku.

Wcześniejsze edycje testów PC World przyniosły marce ActiveJet aż sześć wyróżnień: „Najlepszy zakup” za tusz AH-655BR do drukarki HP, „Wybór redakcji” za tusz AH-301BRX do drukarki HP, „Najlepszy zakup PC World” za model kartridża AB-985BN do drukarki Brother, „Wybór redakcji” za toner ATB-1030N kompatybilny z laserowymi urządzeniami drukującymi marki Brother, „Najlepszy zakup” za tusz AH-301BRX do drukarki HP DeskJet 1150 oraz „Najlepsza wydajność” dla tonera ATH-85N.