Zapisz się do newslettera

Zyskaj więcej
i ciesz się drukiem najwyższej jakości

Uwaga: wyrażenie ostatniej ze zgód dot. urządzenia końcowego jest niezbędne, abyśmy mogli wysyłać do Państwa informacje drogą elektroniczną na e-mail.

Newsletter

zapisz się

Aktualności

Activejet e-jakością 2017!

25-06-2017

Activejet po raz kolejny potwierdził swój status lidera rynku alternatywnych materiałów eksploatacyjnych. W pierwszej edycji badania opinii polskich internautów nt. produktów, organizowanego przez redakcje „Monitora Biznesu” i „Monitora Rynkowego”, marka Activejet osiągnęła najwyższy wynik w swojej kategorii, zdobywając tym samym tytuł Laura Internetu.

Program „e-jakość | Laur Internetu” to innowacyjny projekt, którego celem jest wyłonienie wiodących pod względem jakości produktów z różnych segmentów rynku w oparciu o naukową analizę polskich zasobów internetowych. Za pomocą nowatorskiej wyszukiwarki NEKST, opracowanej przez Instytut Podstaw Informatyki Polskiej Akademii Nauk, kapituła konkursowa przeanalizowała ok. 1,5 mld dokumentów, aby sprawdzić, o których markach jest najwięcej wzmianek. Następnie zestawiła wyniki tej analizy, uwzględniając ilość pozytywnych komentarzy w rozmaitych portalach społecznościowych, opinii wyrażanych na forach tematycznych, itp. W ten sposób wyłoniła marki, które cieszą się największą popularnością wśród polskich internautów.

W kategorii „zamiennik tuszu do drukarki” analizie poddano ponad 555 tys. dokumentów poświęconych 13 markom alternatywnych materiałów eksploatacyjnych. Jak się okazało, aż 36% z nich, czyli ponad 200 tys. dotyczyło marki Activejet. Następnie, dzięki możliwościom semantycznej analizy wyszukiwanych treści, zbadano, że spośród wszystkich pozytywnych opinii nt. zamienników aż 32% dotyczyło produktów tego brandu. Oznacza to, że marka Activejet jest nie tylko najpopularniejszą, ale też najlepiej ocenianą marką zamienników tuszów do drukarek.