Zapisz się do newslettera

Zyskaj więcej
i ciesz się drukiem najwyższej jakości

Uwaga: wyrażenie ostatniej ze zgód dot. urządzenia końcowego jest niezbędne, abyśmy mogli wysyłać do Państwa informacje drogą elektroniczną na e-mail.

Newsletter

zapisz się

Blog

Wnętrze w stylu loftowym

18-09-2020

Loftowe wnętrza cieszą się ogromną popularnością i wciąż zajmują zaszczytne miejsce w naszych domach. Jego oszczędne, minimalistyczne, ale i surowe formy zachwycają, co jeszcze bardziej wpływa na ich atrakcyjność.

Patrząc na historię: w latach 50. XX wieku w nowojorskiej dzielnicy powstały pierwsze lofty, które były obszerne, surowe, fabryczne. Styl ten przypadł do gustu artystom przez co chętnie zajmowali te przestrzenie. Właśnie dlatego styl loftowy przez długi czas utożsamiano z bohemą, luksusem i właśnie artyzmem. Styl ten pozostał z nami do dziś i na nowo zachwyca swoją stanowczością!

Główne cechy stylu loftowego

Pierwszą cechą, jaka rzuca się w oczy, gdy patrzymy na loftowy styl, jest bez wątpienia surowość wnętrz z wyrazistym szlifem konstrukcyjnym: betonem, drewnem lub cegłą. Spotkać tutaj można także stal. Meble mają zazwyczaj proste formy, gdzie zdobienia są metalowe. Ozdoby nie odgrywają tutaj kluczowej roli – jest ich więc mało, są niemal niezauważalne. Charakterystyczną cechą stylu loftowego są wysokie sufity, przestronność oraz minimalna ilość drzwi czy ścian podziałowych. Można tutaj spotkać duże okna, ale i brak krycia na żeliwnych grzejnikach czy rurach. W stylu tym wręcz eksponuje się konstrukcyjne elementy dodatkowo je podkreślając!

Co ciekawe – symetria w stylu loftowym nie jest wymagana, natomiast absolutnym must have są lampy wiszące o prostych formach. Do takich wnętrz doskonale pasuje lampa wisząca SISI od Activejet charakteryzująca się minimalistycznym designem, podkreślającym elegancję loftowego wnętrza. 

Zwróć także uwagę na minimalistyczną, acz nieco surową kolekcję lamp LOLY – ich prostota potrafi zachwycić! Lampa wisząca wykonana jest w całości z metalu. Matowe białe, czarne lub szare wykończenie doskonale wkomponuje się w każdą przestrzeń. Jako ozdoba doskonale sprawdzą się także lampki biurkowe z serii LOLY i NICOLE. Obie serie lampek dostępne są w 3 kolorach: czarnym, białym i szarym. Zarówno lampy jak i lampki dają przyjemne i łagodne światło, a ich nowoczesny styl wniesie do każdego wnętrza powiew elegancji.

Osobom ceniącym sobie awangardę przypadnie do gustu lampa wisząca COCO. Jej klasyczny, acz wyróżniający się kształt zamknięty został w eleganckiej metalowej siatce, dodającej wnętrzu pazura.

Kolorystyka ma znaczenie

Ważnym elementem jest także odpowiedni dobór kolorów – wnętrza loftowe gustują w chłodnych odcieniach zatem to właśnie ta paleta odgrywa tutaj pierwszoplanową rolę. W tekstyliach prym wiedzie bawełna i len, co pomaga wprowadzić nutę przytulności i delikatności. Doskonale sprawdzają się także elementy drewna, które także budują ciepły klimat wnętrz. Styl loftowy jest ascetyczny, dlatego też nie wprowadza się do aranżacji zdobień czy ornamentów – bardziej ogranicza się do delikatnych dekoracji, które nie wybijają się na pierwszy plan. W stylu tym świetnie odnajdują się fotografie ubrane w ramy czy plakaty.

Wnętrza loftowe charakteryzują się przejrzystością, przestronnością i starannym doborem materiałów. To surowość zamknięta w eleganckiej formie, która potrafi zachwycić nie jednego sceptyka. To tutaj eksponowane jest to, co w innych stylach nie powinno mieć miejsca; to tutaj króluje surowość i artyzm. Wnętrza te nie są jednak zimne – z łatwością można dodać kilka elementów, które pozytywnie wpłyną na atmosferę i przytulność wnętrz w stylu loftowym.