Zapisz się do newslettera

Zyskaj więcej
i ciesz się drukiem najwyższej jakości

Uwaga: wyrażenie ostatniej ze zgód dot. urządzenia końcowego jest niezbędne, abyśmy mogli wysyłać do Państwa informacje drogą elektroniczną na e-mail.

Newsletter

zapisz się

Blog

Scrapbooking - robimy album na pamiątkowe zdjęcia

29-06-2020

Fotografie potrafią zatrzymać czas, uchwycić w kadrze to, co po latach będziemy wspominać i przypominać sobie o rzeczach, które w pędzie codzienności nam umknęły. Między innymi dlatego coraz większą popularnością cieszą się sesje zdjęciowe lub samodzielne uwiecznianie wakacji czy rodzinnych spotkań. I choć prym wiodą elektroniczne nośniki, tak nic nie zastąpi starodawnych albumów na zdjęcia. A gdyby tak własnoręcznie zrobić album w domowym zaciszu?

Technika scrapbookingu jest z nami od dawien dawna i wciąż nie zwalnia tempa, rozwijając się i poszerzając. To prawdziwa gratka dla osób kreatywnych lubiących zrobić coś po swojemu. Marka Activejet podpowiada, jak zrobić domowy album na zdjęcia!

Do it yourself – czyli zrób to sam

Wyjątkowe chwile zasługują na to, by zamknąć je w ramę pozostawiając piękną pamiątkę dla przyszłych pokoleń. I choć domowy album na zdjęcia wymaga poświęcenia czasu i pokładów cierpliwości, tak finalny efekt zachwyci każdego.

Kluczowa będzie podstawa. W tym celu możemy wykorzystać dwie tekturki służące za pierwszą i ostatnią stronę. Możesz wybrać dowolny rozmiar, taki, jaki będzie dla ciebie najlepszy. Na krótszym boku tektury zrób otwory za pomocą dziurkacza, pamiętaj, aby otwory były w tych samych miejscach! Podobną czynność wykonamy na kartkach, które będą środkiem albumu – możesz wybrać dowolny kolor papieru, jednak pamiętaj o odpowiedniej jego grubości.

Kartki i okładki łączymy ze sobą za pomocą metalowych kółek z zawiasami lub przewiązujemy je wstążką. Dzięki temu w każdej chwili możesz dołożyć do albumu kolejne strony sprawiając, że się powiększy.

Kiedy kanwa zostanie złożona, możesz śmiało zacząć przyozdabianie stron i okładek. Jeśli masz stare, niepotrzebne materiały, możesz je wykorzystać! Nic nie stoi na przeszkodzie ozdobienia albumu grafiką wydrukowaną z internetu – ogranicza cię jedynie własna wyobraźnia!

Zdjęcia

Przyszła pora na najważniejsze – wybór zdjęć do albumu. Nie musimy martwić się wychodzeniem z domu i szukaniem najbliższej pracowni, w której nasze fotografie zostaną wydrukowane. Możemy zrobić to samodzielnie! Drukując zdjęcia w domowym zaciszu musimy jednak pamiętać o odpowiednim doborze papieru. W ofercie marki Activejet znajdziesz kilka rodzajów papieru w wersji matowej i błyszczącej, a także w różnej gramaturze – wybór należy do ciebie.

Odpowiedni papier to jednak nie wszystko. Ważny jest również tusz, jakim drukujemy. Wybór tuszu nie powinien być przypadkowy, wszak zależy nam na tym, by nasze zdjęcia były nie tylko dobre jakościowo, ale i by oddawały pełną paletę kolorów znajdujących się na fotografii. I tutaj pomocna będzie marka Activejet proponująca szereg tuszy i tonerów kompatybilnych z popularnymi markami drukarek. Tusze Activejet są wydajne, a przy tym ich cena jest znacznie niższa.

Daj się ponieść wyobraźni!

Patrząc na swoje dzieło możesz jeszcze coś do niego dodać – niepotrzebne guziki, koraliki czy inne ozdoby jak sztuczne kwiaty. Pamiętaj jednak, by nie popadać ze skrajności w skrajność i nie przesadzić. Ozdobić możesz też wnętrze albumu, dodając kolorowe wstążki do zdjęć, czy podpisując je, by przypominały o okolicznościach, w jakich zostały zrobione.
Warto wcześniej przemyśleć i zaplanować każdy krok tworząc koncept. Z nim tworzenie albumu będzie znacznie prostsze! Albumy na zdjęcia są niewątpliwą pamiątką na lata, która nigdy się nie znudzi. Taki album możesz śmiało wykorzystać jako prezent i obdarzyć nią bliską ci osobę.