Zapisz się do newslettera

Zyskaj więcej
i ciesz się drukiem najwyższej jakości

Uwaga: wyrażenie ostatniej ze zgód dot. urządzenia końcowego jest niezbędne, abyśmy mogli wysyłać do Państwa informacje drogą elektroniczną na e-mail.

Newsletter

zapisz się

Blog

Pokój nastolatka

18-04-2020

Pokój młodzieżowy powinien łączyć funkcjonalność, wygodę i styl. Warto zadbać o dopasowanie jego charakteru do osobowości nastolatka oraz pamiętać o podziale na strefy: sypialnianą, do nauki oraz relaksu. 

Zapomnij o schematach

Wystrój w pokoju nastolatka powinien wyróżniać się prostotą, ale i gustownością. Pomieszczenie nie może być nudne, dlatego świetnie sprawdzą się na przykład geometryczne wzory czy ekspresyjny kolor ścian. Swego czasu prym wiodły niebieskie pokoje dla chłopców, i o ile wciąż kolor ten cieszy się popularnością, tak pamiętajmy, aby nie przesadzić.

Strefa sypialniana – strefa relaksu

Kto z nas nie lubi położyć się po ciężkim dniu w łóżku i chwilę odpocząć? Mebel zatem powinien być wygodny, ale i funkcjonalny. Na rynku dostępnych jest mnóstwo kanap, które świetnie wypełniają przestrzeń i dobrze się prezentują zarówno rozłożone, jak i złożone.

Nastolatki często uczą się w łóżku lub czytają książki czy komiksy. Dlatego też musimy zadbać o dobre oświetlenie tej strefy – na stoliku nocnym nie może zabraknąć lampki nocnej. Interesującym produktem o niebanalnym kształcie jest lampka biurkowa BORIS – w białym kolorze wkomponuje się w każdą przestrzeń! Lampka daje możliwość zmiany barwy światła od ciepłej, przez neutralną do zimnej oraz regulacji jego natężenia, przez co sprawdzi się idealnie – niezależnie od pory dnia.

Strefa nauki

Produktem, który pokocha każdy młody człowiek jest lampka LED ORBI. To dotykowa lampka biurkowa LED z funkcją ładowania bezprzewodowego i z głośnikiem bluetooth zamknięta w eleganckiej obudowie.

Wbudowany głośnik bluetooth z ładowarką bezprzewodową do smartfona czyni ją świetnym rozwiązaniem dla posiadaczy smartfonów. W zestawie znajdziemy adapter do ładowania bezprzewodowego, który pozwoli na korzystanie z ładowarki nawet w przypadku telefonów bez wbudowanej funkcji ładowania bezprzewodowego.

Z przodu lampki znajduje się panel sterowania, który zapewnia wygodne zarządzanie odtwarzaną muzyką: głośność i play/pause.

Dla młodzieńców ceniących sobie innowacyjność mamy z kolei lampkę MAGIC w formie lewitującej żarówki! Staranne wykończenie, połączenie metalu z drewnem doda stylu pokojowi nastolatka. Lampa wyposażona jest w zintegrowane źródło światła LED (96 diod), dzięki czemu nie ma potrzeby wymiany żarówek.   

Przy urządzaniu strefy nauki nie możemy zapomnieć o wygodnym krześle, które dodatkowo zapewni utrzymanie prawidłowej postawy. Biurko powinno zostać umieszczone nieopodal okna i – co ważne – powinno być ono na tyle duże, by nastolatek mógł na nim zmieścić zeszyty, książki i laptop.  Na rynku dostępnych jest mnóstwo biurek, jednak najlepsze będzie takie, które posiada szuflady lub szafki. Dzięki temu niepotrzebne rzeczy na biurku szybko znajdą nowe miejsce.

Urządzenie pokoju dla nastolatka nie jest proste i wiąże się z wieloma wyzwaniami. Musimy pamiętać o kilku podstawowych rzeczach, sprawiających, że pomieszczenie będzie niebanalne, ale i estetyczne. Pamiętajmy, że to nasza pociecha będzie w nim spędzać najwięcej czasu, zatem nie negujmy każdego pomysłu – rozważmy go i ewentualnie doradźmy.