Zapisz się do newslettera

Zyskaj więcej
i ciesz się drukiem najwyższej jakości

Uwaga: wyrażenie ostatniej ze zgód dot. urządzenia końcowego jest niezbędne, abyśmy mogli wysyłać do Państwa informacje drogą elektroniczną na e-mail.

Newsletter

zapisz się

Blog

Mysz bezprzewodowa czy przewodowa – oto jest pytanie

24-09-2020

Mysz komputerowa jest bardzo ważna, szczególnie, gdy pracujemy przed komputerem i spędzamy przed nim długie godziny. Wybór nie jest łatwy, szczególnie, że powinniśmy kierować się kilkoma kluczowymi kwestiami, które należy wziąć pod uwagę. Zupełnie inną mysz wybierzemy w chwili, gdy komputer służy nam jedynie do gier, a inną, kiedy to nasze narzędzie pracy.

Mysz bezprzewodowa czy przewodowa – to właściwie podstawowa kwestia, jaką trzeba wziąć pod uwagę podczas wyboru myszki komputerowej. Zarówno mysz przewodowa jak i bezprzewodowa ma swoje plusy i minusy. Poznajmy je bliżej!

Mysz bezprzewodowa

Cechą, która ją wyróżnia jest właśnie bezprzewodowość dzięki czemu nie musimy martwić się o plączący się kabel, który może ograniczać ruszy wykonywane myszką. Takie myszki wpływają na większy komfort użytkowania, ponieważ możemy być znacznie bardziej oddaleni od komputera, by wciąż swobodnie na nim pracować – np. z poziomu kanapy. Możemy wyróżnić dwa rodzaje łączności myszy bezprzewodowej: radiowa i bluetooth.

Najczęściej spotyka się łączność radiową, która realizowana jest za pomocą odbiornika wpinanego do portu USB. Praca na takim urządzeniu jest stabilna i nie wymaga żadnych dodatkowych źródeł. Minusem myszki bezprzewodowej jest konieczność wymiany baterii, które zawsze warto mieć pod ręką. Niektóre modele jednak mogą pracować na jednej baterii przez kilka miesięcy! Myszki bezprzewodowe doskonale sprawdzają się w pracy przy laptopie lub w chwili, kiedy często korzystamy z laptopa poza domem – możemy udać się w podróż pociągiem i swobodnie korzystać zarówno z laptopa, jak i myszki.

Jeśli chcesz cieszyć się dobrą jakością i wytrzymałością myszki bezprzewodowej zwróć uwagę na myszki bezprzewodowe od Activejet AMY-320WS, AMY-320BS, AMY-320BK – kolejno w kolorach: białym, czarno-białym i czarnym. Produkty Activejet są starannie wyselekcjonowane w oparciu o wieloletnie doświadczenie na rynku komputerowym. Marka Activejet stosuje zaawansowane technologie, aby każdy użytkownik odczuwał wysoki komfort zarówno podczas pracy jak i rozrywki. Równie ciekawą propozycją są myszki Activejet AMY-213 i AMY-316. Posiadają nieco inny kształt i formę, niemniej doskonale wpasowują się w dłoń!

Mysz przewodowa

Myszki przewodowe dedykowane są w szczególności osobom, które cenią sobie stabilność pracy, co gwarantuje fakt braku zmienności baterii. Myszki przewodowe posiadają także znacznie mniejsze prawdopodobieństwo pojawienia się opóźnień, które można zaobserwować w modelach bezprzewodowych – chodzi tutaj o szybkość reakcji: przesunięcie myszki, a przesunięcie się kursora.

Właśnie dlatego gamerzy zawsze wybierają myszki przewodowe – aby właśnie zminimalizować ryzyko pojawienia się opóźnień. Niezwykłą precyzją bez względu na dynamikę ruchu wyróżnia się mysz przewodowa Gaming AMY-208 od marki Activejet. To mysz, która posiada wszystko, aby osiągnąć sukces podczas gry. 3200 DPI wyznacza wysoki standard na rynku sensorów w myszkach dla graczy. Mysz charakteryzują cztery tryby podświetlenia, które podkreślą jej niebanalny charakter. Podobnym produktem jest mysz przewodowa AMY-260 – precyzja, szybkość i niebanalny wygląd, czy potrzeba czegoś więcej?

Reasumując, myszki bezprzewodowe są doskonałym wyborem w chwili, gdy często korzystamy z laptopa poza domem (np. w podróży). To także znacznie większy komfort pracy, ponieważ nie musimy przejmować się zwisającym lub plączącym się kablem; sprawdzą się w pracy zdalnej lub biurowej. Myszki bezprzewodowe możemy także podpiąć do innych urządzeń, takich jak sprzęt mobilny, co dodatkowo wpływa na komfort użytkowania. Jeśli jednak nie przeszkadza nam przewód lub chętnie relaksujemy się podczas gier – lepszym wyborem będzie mysz przewodowa, która może być szybsza niż mysz bezprzewodowa. Zanim zatem wybierzemy mysz musimy odpowiedzieć sobie na pytanie: do czego tak naprawdę będzie nam potrzebna?