Zapisz się do newslettera

Zyskaj więcej
i ciesz się drukiem najwyższej jakości

Uwaga: wyrażenie ostatniej ze zgód dot. urządzenia końcowego jest niezbędne, abyśmy mogli wysyłać do Państwa informacje drogą elektroniczną na e-mail.

Newsletter

zapisz się

Blog

Kolor tkwi w szczegółach – domowe wydruki

28-01-2021

Nie ulega wątpliwości, że drukowanie w domu jest znacznie bardziej komfortowe – pozwala na oszczędność czasu i pieniędzy. I choć wydaje się, że w domowym drukowaniu nie ma nic skomplikowanego, tak istnieje kilka szczegółów na które warto zwrócić uwagę.

Chcąc cieszyć się doskonałą jakością wydruków musimy sięgnąć po odpowiedni papier. Należy wówczas zastanowić się, co będziemy drukować najczęściej: czy będą to dokumenty, zdjęcia, plakaty, a może materiały dydaktyczne? Do każdego z tych wydruków potrzebować będziemy papier o nieco innej gramaturze – to ona odpowiada za grubość kartek, ich wytrzymałość oraz jakość druku. Przy wyborze papieru powinniśmy zwrócić także uwagę na jego klasę. Klasa A to papier najwyższej jakości, zapewniający doskonały kontrast i idealne odwzorowanie kolorów. I tak na przykład chcąc wydrukować zdjęcia powinniśmy sięgnąć po wysokiej jakości papier fotograficzny, który jak najlepiej odwzoruje drukowany kadr. Marka Activejet proponuje aż 5 modeli papieru błyszczącego i 2 rodzaje papieru z powłoką żywiczną. Papiery doskonale radzą sobie z wszelkiego rodzaju wydrukami i doskonale przenoszą na papier kolory, co w przypadku fotografii jest bardzo ważne.

Dobrej jakości papier to jednak nie wszystko – ważny jest także dobór tuszów, które oddadzą odpowiednie nasycenie kolorów, co w przypadku wydruku fotografii jest niezwykle ważne. Dobre parametry tych elementów, oferuje marka Activejet. W ofercie marki znajdziesz szeroki wybór papierów fotograficznych, a także tuszów, dzięki którym wszystkie barwy, zawarte na zdjęciu, zachowają swoje nasycenie. Warto wspomnieć tutaj o tuszu AH-M652RX, który jest doskonałym zamiennikiem kompatybilnym z drukarkami HP. Tusz dostępny jest w rozmiarze XL w multipacku dzięki czemu wszystkie potrzebne kolory masz w zasięgu ręki. Tusz jest wydajny, dlatego nie musisz zatem martwić się, że podczas kolejnych wydruków zabraknie twojej drukarce tuszu. Inną równie ciekawą alternatywą jest czarny tusz AH-652BR. Dzięki niemu stworzysz piękny i tajemniczy obraz w nieśmiertelnej czerni i bieli.

W domowym zaciszu kolorowy relaks!

Kolorowanki zazwyczaj kojarzą nam się z książeczkami dla dzieci, w których znajdują się proste rysunki do pokolorowania. Teraz jednak także dorośli mogą odnaleźć w sobie dziecięcą radość, wybierając szablony dla dorosłych. Są one znacznie bardziej skomplikowane niż te dla maluchów i wymagają sporego zasobu inwencji twórczej.

W sieci dostępnych jest mnóstwo szablonów, które można wykorzystać. Wśród nich znajdziemy wiele ciekawych motywów – najpopularniejsze są motywy zwierzęce i przyrodnicze, niemniej dorośli chętnie sięgają także po wzory abstrakcyjne, którym nadają nowy wymiar. Wybór jest ogromny, przez co każdy znajdzie coś dla siebie. Wydrukowanie kolorowanki jest naprawdę proste. Zanim jednak zaczniemy ten proces, upewnijmy się, że szablon będzie na papierze wyglądał tak, jak tego chcemy. Po pierwsze, wybierzmy rozmiar. Standardowe domowe drukarki umożliwiają drukowanie rozmiarów A4 i mniejszych, jednak niektóre większe urządzenia pozwolą nam na stworzenie większego formatu, a wtedy możemy naszą kolorowankę wydrukować w formie plakatu. Jakiekolwiek wymiary wybierzemy, zabawa z kolorowania z pewnością będzie tak samo dobra.