Zapisz się do newslettera

Zyskaj więcej
i ciesz się drukiem najwyższej jakości

Uwaga: wyrażenie ostatniej ze zgód dot. urządzenia końcowego jest niezbędne, abyśmy mogli wysyłać do Państwa informacje drogą elektroniczną na e-mail.

Newsletter

zapisz się

Blog

W świecie gracza - klawiatury gamingowe od Activejet

15-04-2020

Gry komputerowe to jedna z wiodących rozrywek, którymi możemy cieszyć się w domowym zaciszu. Co roku powstają setki nowych gier, a rywalizacja na rynku o każdego gracza jest zaciekła. Kolejne wytwórnie starają się zaproponować coś nowego w jak najlepszej jakości. Gracz nie jest już kojarzony z dzieckiem, grają wszyscy; dzieci, nastolatkowie, dorośli mężczyźni, kobiety, nawet ludzie starsi, którzy przekonali się do komputera.

Od czego zacząć?      

Od podstaw czyli od sprzętu. Rynek gier daje mnóstwo możliwości, przez co starsze komputery mogą mieć problem z „uciągnięciem” nowszej gry. Wybierając interesujący nas przekrój gier, warto zwrócić uwagę na wymagania systemowe. Nic nie stoi na przeszkodzie, by poradzić się kogoś z doświadczeniem i dowiedzieć się, co można ulepszyć w swoim komputerze. Koniecznymi akcesoriami będą również: mysz i klawiatura gamingowa. Przykładem może być klawiatura USB Activejet K-3242, czy klawiatura USV Activejet K-6002. Są to nowoczesne, funkcjonalne sprzęty z wytrzymałymi mechanicznie przełącznikami klawiaturowymi wymagającymi niewielkiej siły nacisku. Trzy kolory podświetlenia klawiszy sprawiają, że wszystko widać na niej równie dobrze w ciągu dnia, jak i w nocy.

Zrób rozeznanie

Świat gamingu jest niezwykle szeroki. Od małych fabuł na konsolach przenośnych po ogromne światy gier RPG na znane systemy konsol czy komputery. Niezależnie od tego, czy jesteś graczem początkującym, chcącym wejść dopiero do tego świata, czy kimś kto zakochał się w jednej grze, ale przeznaczył już na nią tyle godzin, że chciałby rozszerzyć swoje horyzonty – twoje upodobania są najważniejsze.

Jeśli w graniu najbardziej interesuje cię zręczność a strzelanka brzmi dla ciebie jak emocje, których oczekujesz podczas meczu przez internet, obecnie jest to jeden z najbardziej znanych typów gier. Jeśli znudził ci się setting strażników ludzkości, może czas na budowanie fortyfikacji i walkę z potworami lub czyste realia wojenne? Jeśli dużo bliżej ci do eksploracji i kręcą cię wielkie światy, a jedyny, który znasz wyszedł na kanwie naszych rodzimych książek, warto zapoznać się może z zakonem Asasynów, czy z historią niewinnie pojmanego więźnia, który staje oko w oko ze smokiem. W świecie gier każdy znajdzie coś dla siebie; historia, magia, średniowiecze, science fiction, wojna, bajka – wszystko. Wystarczy otworzyć się na wszystkie możliwości, które oferuje ten świat.

Społeczność

Społeczność gamerów jest częścią całej przyjemności grania. Oczywiście nie jest koniecznością przynależenia do takiej grupy, niemniej poprzez media społecznościowe, strony, fora stworzone przez fanów danej gry, jesteś w stanie podzielić się z nimi ekscytacją z danego osiągnięcia, czy ktoś może pomóc ci przejść poziom, który tobie wydawał się niemal niemożliwy. Ponadto wiele gier oferuje rozgrywkę w tzw. teamach, gdzie przyjmujesz konkretną rolę postaci. Dzięki temu możesz poznać zupełnie nowych ludzi, stworzyć świetną drużynę i być może osiągać takie sukcesy, które doprowadzają do międzynarodowych mistrzostw.

Gry komputerowe niosą za sobą wiele zalet. Bardzo często, sterując bohaterem musimy podjąć jakąś decyzję lub szybko zadziałać, dzięki czemu u gracza rozwija się refleks, planowanie oraz logiczne myślenie. Podczas grania pracuje także wyobraźnia – grając, musimy wyobrazić sobie daną sytuację, przewidzieć kolejny ruch bądź wyjść z jakiejś opresji, co z kolei wiąże się z kolejną zaletą: poszerzeniem wiedzy. Nie tylko związanej z samą grą, ale i na przykład historią. Istnieje wiele gier, stworzonych na kanwie prawdziwych zdarzeń.

Świat gamera to nie tylko wpatrywanie się „ślepo” w ekran komputera – to ogrom możliwości i gadżetów oferujących rozrywkę i zabawę. Warto jednak pamiętać, aby granie było odpowiednio wyważone – by znaleźć czas również na to co tu i teraz.