Zapisz się do newslettera

Zyskaj więcej
i ciesz się drukiem najwyższej jakości

Uwaga: wyrażenie ostatniej ze zgód dot. urządzenia końcowego jest niezbędne, abyśmy mogli wysyłać do Państwa informacje drogą elektroniczną na e-mail.

Newsletter

zapisz się

Blog

Jak dekoracyjnie oświetlić przedpokój?

18-03-2016


Przedpokój to wizytówka domu, robi pierwsze wrażenie na gościach. Musi być funkcjonalny, wygodny, ale też ciekawy i dopasowany do gustu właścicieli domu. Poza dobrym rozplanowaniem przechowywania okryć wierzchnich, obuwia i podręcznych przedmiotów, dobrze jest też pomyśleć o praktycznym, energooszczędnym i dobranym do wystroju oświetleniu. Przedpokój to zazwyczaj niezbyt wielka przestrzeń, dlatego warto urządzić ją z rozmysłem i tak umieścić oświetlenie, by ułatwiło szybkie wyszukanie tego, co nam potrzebne, od butów i rękawiczek, po kluczyki do samochodu.

Oświetlenie górne to podstawa. Zazwyczaj jest montowane w centralnej części pomieszczenia i ma zapewnić dość światła do zwykłych, codziennych czynności. Dobrze by było przy tej okazji dobrać odpowiednią barwę żarówek, neutralną albo ciepłą. Dzięki temu po wejściu do domu będzie witał nas przyjemny, miękki, kojący, rozproszony blask.

Doskonałym uzupełnieniem górnego światła będą ponownie bardzo modne kinkiety. Najlepiej uwzględnić ich rozmieszczenie już na etapie projektowania, co pozwoli nam ukryć okablowanie. Dekoracyjny kinkiet można zamontować we wnęce, nad szafką, komódką albo stolikiem na klucze. Doskonale będzie się też prezentował na wąskiej ściance między drzwiami, czy też podkreślając elementy wystroju takie jak obrazy. Para efektownych kinkietów, dających rozproszone światło i umieszczona po obu stronach lustra w przedpokoju, pozwoli nam poprawić garderobę, czy makijaż, przed wyjściem z domu.  Activejet ma obecnie bardzo szeroką ofertę kinkietów, spośród których wiele modeli doskonale sprawdzi się jako dekoracyjne oświetlenie przedpokoju.

Jeśli nasz przedpokój na to pozwala, możemy, jako element doświetlenia, wkomponować stylową stojącą lampę albo dwie bliźniacze. Taki punkt świetlny najlepiej ustawić w rogu pomieszczenia, bądź symetrycznie.  Niewielką lampkę możemy z kolei umieścić na przykład na komodzie. Pomoże nam podczas poszukiwania kluczy, czy portfela w czeluściach torebki. Możemy także umieścić dodatkową lampkę w miejscu, w którym przeglądamy wyjętą ze skrzynki korespondencję.

Bardzie ciekawym rozwiązaniem, które świetnie sprawdzi się w nowoczesnych wnętrzach, jest wykorzystanie jako oświetlenia taśm LED. Activejet ma w ofercie taśmy o świetle jednolitym białym ciepłym lub białym zimnym. Możemy też pokusić się o zamontowanie taśmy z czujnikiem ruchu, co szczególnie wieczorową i nocną porą pozwoli nam uniknąć szukania włącznika światła. Z pewnością takie rozwiązanie szczególnie spodoba się młodszym domownikom, szukającym w nocy drogi do łazienki albo do rodziców. To bardzo oszczędna technologia, która doskonale sprawdzi się również jako dodatkowe oświetlenie szafy, półek, czy nawet szuflad.

Dekoracyjne oświetlenie może być również ciekawym dodatkiem okazjonalnym. W okresie Świąt Bożego Narodzenie miłym akcentem w wystroju przedpokoju mogą być LEDowe kule świetlne, umieszczone na przykład w szklanej misie – na przykład szklane bombki LED od Activejet. Równie ciekawym detalem może być umocowanie przy ramie lustra łańcucha lampek choinkowych. Ich barwę możemy dobrać do wystroju wnętrza, co dodatkowo podkreśli jego walory. Światło jest zawsze najpiękniejsza dekoracją.