Zapisz się do newslettera

Zyskaj więcej
i ciesz się drukiem najwyższej jakości

Uwaga: wyrażenie ostatniej ze zgód dot. urządzenia końcowego jest niezbędne, abyśmy mogli wysyłać do Państwa informacje drogą elektroniczną na e-mail.

Newsletter

zapisz się

Blog

5 aplikacji na telefon, które ułatwią Ci pracę w domu

17-01-2021

 

Praca z domowego zacisza daje nam mnóstwo możliwości, stawiając tym samym wiele wyzwań. Wykonywanie obowiązków wiąże się z motywacją, dobrą organizacją i samodyscypliną, o którą niezwykle ciężko w chwili, kiedy w domu czyha na nas wiele pokus. Praca ta może być jednak przyjemna i efektowna, mało tego – to świetne rozwiązanie dla osób lubiących ciszę i pełne skupienie.

Postęp technologiczny sprawia, że istnieje wiele narzędzi dzięki którym nasze obowiązki wykonywane są skrupulatnie i bez większych przeszkód. Przepływ informacji jest na tyle sprawny, że komunikacja możliwa jest za pośrednictwem jednego kliknięcia myszki. Zobacz, jakie aplikacje jeszcze bardziej usprawnią twoją pracę. 

Komunikacja

Podstawą każdej pracy jest odpowiednia komunikacja, bez której wiele projektów nie zostałoby zrealizowanych. Jednym z ciekawych rozwiązań jest aplikacja Microsoft Teams umożliwiająca pracę zespołową przy zachowaniu swobody komunikacyjnej. Aplikacja wykorzystywana jest zarówno przez większe firmy, jak i małe przedsiębiorstwa. Dodatkowym atutem aplikacji jest integracja z pakietem Office. Microsoft Teams pozwala na prowadzenie rozmów wideo, przesyłanie plików i współpracę nad nimi. Aplikacja dostępna jest dla systemów Windows, Android oraz iOS.

Równie ciekawą aplikacją usprawniającą komunikację jest Blue Mail – pozwala na obsługę poczty e-mail. Aplikacja umożliwia podłączenie nieskończonej ilości skrzynek pocztowych i komfortowe zarządzanie nimi oraz mailami. Dzięki zintegrowaniu skrzynek nie musimy co chwilę przełączać się na innego maila – wszystko znajduje się w zasięgu jednego kliknięcia. Aplikacja posiada zabezpieczenie, dzięki któremu blokuje możliwość przeczytania wiadomości przez osoby trzecie.

Tworzenie i edycja dokumentów

Tworzenie dokumentów czy plików tekstowych jest konieczne niemalże w każdej pracy. Ważne jest zatem, by dostęp do dokumentów był funkcjonalny i nie nastręczał wielu problemów. Z pomocą przychodzą Dokumenty Google, będące pakietem, w skład którego wchodzi edytor tekstu, arkusz kalkulacyjny, program do tworzenia prezentacji oraz program do tworzenia formularzy. Największą zaletą dokumentów Google jest intuicyjność i brak zbędnych funkcji, przy zachowaniu wielu tych, które są potrzebne. Z ich pomocą mamy dostęp do ważnych dla nas dokumentów, które zapisywane są na naszym koncie Google. Możemy także udostępniać pliki, dzięki czemu nasi współpracownicy mają do nich dostęp. Usługa dostępna jest jako aplikacja dla urządzeń mobilnych.

Zarządzanie zespołem i czasem

Niemal każdy rodzaj pracy wiąże się z zapisywaniem notatek lub „przypominajek”, które najczęściej przyklejamy w widocznym miejscu. Poprzez nadmiar karteczek zdarza się, że coś nam umyka, lub karteczka znika w niewyjaśnionych okolicznościach. Jeśli chcesz mieć wszystko pod ręką i w jednym miejscu aplikacja TRELLO okaże się zbawienna! Aplikacja ta umożliwia zarządzanie notatkami, którymi możemy dzielić się z zespołem. Mało tego – narzędzie to pozwala na tworzenie tablic, na których znajdują się zadania do wykonania. Każda z tablic może być dowolnie konfigurowana i opisana, z uwzględnieniem załączników czy zdjęć. To jedna z najczęściej wybieranych aplikacji do zarządzania zespołem i zadaniami. Dostępna jest na urządzenia mobilne z systemem Android oraz iOS.

Będąc w temacie notatek – nic ma nic gorszego od zapomnienia o ważnym wydarzeniu lub oddaniu projektu. Jednak istnieje na to sposób, a raczej aplikacja Jorte. Pod tą nazwą kryje się narzędzie łączące w sobie kalendarz oraz organizer. Aplikacja posiada wiele funkcji pozwalających na dopasowanie jej do potrzeb użytkownika. Zapisując wydarzenia czy inne ważne rzeczy istnieje możliwość włączenia przypomnienia, a nawet odliczania, przez co aplikacja sprawdzi się również w życiu prywatnym. Użytkownik ma do wyboru kilka widoków: dzienny, tygodniowy oraz miesięczny. Do każdego wydarzenia można dołączyć zdjęcie lub ikonę, dzięki czemu ważne wydarzenia zostaną dodatkowo wyróżnione.

Dzięki dostępowi do sieci mamy szereg możliwości, które często wykorzystujemy do własnych celów. W chwili obecnej możliwa jest praca bez wychodzenia z domu, jednak by ją podjąć powinniśmy zaopatrzyć się w kilka narzędzi, które usprawnią pracę i pomocą w zachowaniu efektywności podjętych działań. Przedstawione wyżej aplikacje okażą się zatem zbawienne!